Учені показали бджіл із зубами, які живляться м'ясом – фото й відео

Кожна людина чудово знає про існування дуже красивих та працьовитих тварин під назвою бджоли. Проте, чи ви чули, що серед них є комахи, які вживають не пилок і нектар, а падаль?

Учені поділилися результатами дослідження бджіл-стерв'ятників – м'ясоїдних комах із зубами та незвичайним кишечником. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

На думку науковців, внаслідок великої конкуренції за нектар ці створіння були вимушені змінити раціон і почати вживати м'ясо. У дослідження хотіли дізнатися, чи є різниця між кишковими бактеріями бджіл-стерв'ятників і бактеріями типової бджоли вегетаріанської.

До експерименту залучили 159 бджіл, які вживали лише м'ясо чи пилок, а також тих, хто харчувався обома варіантами. Переважно учасників дослідження збирали на польових станціях у Коста-Риці. У ролі приманки слугувала сира курка, яку підвісили на гілки та змастили вазеліном, щоб вона не привалювала мурах.

Згодом на м'ясо злетілося багато бджіл-стерв'ятників, які користувалися кошиками на задніх ніжках, щоб збирати приманку. Медоносні бджоли користуються цією частиною для збору пилка.

Бджоли-стерв'ятники
Бджоли-стерв'ятники
Фото: Quinn McFrederick / UCR

Спершу дослідники припустили, що мікробіоми кишечника бджіл-стерв'ятників виділятимуться на тлі мікробіомів інших бджіл і джмелів, у шлунках яких присутні вже 80 млн років 5 основних мікробів. Однак, між мікробіомами м'ясоїдних і вегетаріанських бджіл була різниця.

"Мікробіом бджіл грифів збагачений кислотолюбними бактеріями, які є новими бактеріями, яких немає у їхніх родичів. Ці бактерії подібні до тих, що зустрічаються у справжніх грифів, а також гієн та інших тварин, які живляться падаллю, імовірно, щоб допомогти захистити їх від патогенів", – стверджують дослідники.

Окрім цього, було зафіксовано інші відмінності. Цікаво, що, незважаючи на харчування падаллю, мед досліджуваних комах їстівний і безпечний для людей. За словами ентемолога із Каліфорнійського університету в Ріверсайді Дуга Янега, ці бджоли не вміють жалити, але все одно можуть чинити опір.

"Незважаючи на те, що вони не можуть жалити, вони не всі беззахисні, а багато видів абсолютно неприємні. Вони варіюються від видів, які дійсно нешкідливі для тих, кого кусають, до кількох, які виробляють виділення, що спричиняють пухирі на щелепах, через що шкіра прорізується хворобливими виразками", – розповів він.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, що науковці вперше показали, як формуються крила метеликів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше