Мікроскопічні елементи на крилах можна порівняти з крихітними відбивачами світла
Дослідники з Масачусетського технологічного інституту відобразили формування сотень тисяч крихітних лусочок на крилах метелика виду Vanessa cardui або Сонцевик будяковий. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SciTechDaily.
Vanessa cardui обрали для демонстрації цього процесу, бо його крила мають багато спільних рис із іншими лускокрилими. У процесі вивчення істоти виявилося, як саме на крилі відбувається зростання лусочок і формування особливого візерунку. Так, після досягнення ними необхідного розміру виникають тонкі гребені для контролю кольору метелика та відводу вологи.
Мікроскопічні елементи на крилах Сонцевика будякового можна порівняти з крихітними відбивачами світла, завдяки яким істота отримує сяйво та колір. Окрім цього, завдяки ним метелик має низьку температуру тіла та залишається сухим. Отримана інформація може допомогти у створенні нових матеріалів.
"Процес формування лусочок на крилі метелика можна використовувати для створення певного кольору і надання самоочищувальних властивостей вікнам автомобілів і будинків", – розповів учений із Массачусетського технологічного інституту Ентоні Макдугал.
До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, що учені вперше показали, який вигляд має ураган ізсередини.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!