Як захиститися від спаму – поради

Фахівці розповіли користувачам про те, як просто убезпечити себе від отримання спаму.

"Спам – це надсилання великої кількості небажаних повідомлень. Найпоширенішим шляхом розповсюдження спаму є розсилання через електронну пошту: багато хто отримує щодня на e-mail листи з комерційними пропозиціями або взагалі з безглуздими текстами. Проте спамити можуть і через надокучливі смс, повідомлення в месенджерах, які не мають ніякої користі, через телефонні дзвінки тощо", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Головна ознака спаму полягає у тому, що адресат не надав відправнику свої дані (поштова адреса, телефонний номер тощо) та згоду на отримання будь-яких повідомлень. Однак, навіть якщо ви залишили свою інформацію для якогось магазину, а той надсилає по сто повідомлень на день, то це також можна розцінювати як спам.

Окрім того, що спам може дратувати та сповільнювати роботу, він також може бути небезпечним. Наприклад, листи від спамерів можуть бути фішинговими, містити віруси та шкідливе програмне забезпечення. 

Голосування
Голосування
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Якщо ви не хочете отримувати спам, то прислухайтеся до наступних порад:

  • Обачливо розповсюджуйте адресу своєї електронної пошти. Не треба публікувати її без потреби на публічних вебсайтах і сервісах. Особливо, якщо до e-mail прив'язані ваші офіційні акаунти.
  • Використовуйте одноразові електронні адреси чи зареєструйте кілька адрес для різних потреб. Наприклад, одну – для роботи, іншу – щоб реєструватися на комерційних веб-сторінках, де є підозра, що ваша пошта може стати об'єктом для розсилання спаму.
  • Не відповідайте на спам, не відкривайте посилання та вкладення, які ви отримали зі спамом.
  • Користуйтеся вбудованим захистом від спаму, який відфільтровує небажані листи. Пам'ятайте, що інколи до папки зі спамом можуть потрапити важливі листи, а тому періодично її перевіряйте.
  • Додатковий захист можна отримати за допомогою антивірусного програмного забезпечення, яке має функцію розширеного захисту від спаму.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, про що краще не розмовляти по телефону і які месенджери безпечніші для використання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше