Путін і Обама

Як Обама "переміг" Путіна та чому Меган Маркл надійніша за королеву Британії – дослідження

CNN

Науковці створили алгоритм, що визначає рівень надійності визначних постатей

Фахівці з французького дослідницького університету PSL розробили алгоритм, що сканує обличчя людей на фотознімках та визначає "надійність" зображеної особи – наскільки їй можна довіряти. Про це повідомляє Daily Mail.

Науковці використали новий інструмент та визначили, що від початку 16 століття "наочна надійність" збільшилася. Для навчання алгоритму дослідники використали фотографії відомих персоналій та старовинні портрети. 

Наприклад, автори порівняли британську королеву Єлизавету I та Меган Маркл. Остання виявилася надійнішою в 3,5 раза. А теперішня королева Великої Британії – Єлизавета II – в півтора раза надійнішою за попередницю. 

Дослідження
Дослідження
Фото: http://plstsln.dp.ua/

Фахівці зазначили, що алгоритм не оцінює чесність людини. У фокусі його уваги були якості та риси, які художники та фотографи намагалися передати у своєму зображенні. 

"Можливо, Меган Маркл і не заслуговує на довіру, однак її вигляд на портреті робить жінку більш "надійною" – розповів один з авторів дослідження Ніколя Баумар. 

Дослідники також порівняли фотокартки кандидатів у президенти США Дональда Трампа та Джо Байдена та виявили, що останній виглядає приємнішим для аудиторії на 300%, ніж чинний глава країни.

Байден і Трамп
Байден і Трамп
Фото: http://plstsln.dp.ua/

Аналогічним результатом було й порівняння експрезидента США Барака Обами з главою РФ Володимиром Путіним. У цьому "двобої" перемогу отримав Обама. 

Путін і Обама
Путін і Обама
Фото: http://plstsln.dp.ua/

Від початку 16 і до 21 століття портрети визначних постатей виглядали все більш надійними. Це пов'язують зі скороченням м'язів обличчя, вказаних на картинах, що свідчить про покращення рівня життя. 

На думку авторів, зростання довіри пов'язане з ростом економіки, зниженням рівня злочинності та вищим рівнем терпіння в соціумі. 

Баумар зазначив, що зростання показників надійності пов'язане зі збільшенням ВВП на душу населення. Важливо зазначити, що саме ВВП пояснює еволюцію довіри як звичайний часовий ефект. Водночас мешканці бідних країн не мають довіри до свого лідера. 

Раніше штучний інтелект навчився відновлювати стародавні тексти. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ