Українці
Українці Фото із відкритих джерел

Українське населення мало знає про реформи, які проводять в країні – опитування

Низькі показники обізнаності громадян щодо реформ, фахівці називають і в числі причин їх недостатньої підтримки з боку суспільства

Суспільство є малообізнаним щодо реформ, які проводяться в Україні і не довіряє більшості з них. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного компанією GFK Ukraine спільно з соціологічною групою Q&Q Reserch.

Згідно з оприлюдненими даними, громадяни України найбільше проінформовані щодо медичної реформи, започаткованого масштабного ремонту доріг та процесу децентралізації влади. Натомість, найменше люди обізнані щодо приватизації, реформуванні армії та судової реформи. Більше ніж третина опитаних нічого не чули про просування у цих напрямках. А про зміни у судовій системі нічого не чули – 41% респондентів.  

Опитування GFK5 канал

Низькі показники обізнаності громадян щодо реформ, фахівці називають і в числі причин їх недостатньої підтримки з боку суспільства. Так згідно з дослідженням, лише ремонт доріг схвалює більшість населення, а саме – 62%. В той час, як не підтримують: приватизацію – 47%, пенсійну реформу – 46% та судову реформу – 38% опитаних респондентів.

Опитування GFK5 канал

"Реформи відірвані від суспільства, – пояснює Юлія Слесаренко, директор соціологічної групи Q&Q Reserch, – суспільство не було залучено до обговорення і, звичайно ж не давало свого схвалення на вибір моделі їх проведення. Дослідження показало, що реформи, перш за все судова та реформа збройних сил проводяться кулуарно".

Також майже половина опитаних – 46%, відзначають, що ситуація в українському судочинстві погіршилась порівняно з 2014 роком. А 61%, тобто переважна більшість, схиляються до думки, що добитися права на справедливий суд в Україні практично неможливо. При цьому, традиційно, очікування і оцінки молодого покоління є більш оптимістичними, ніж у людей старшого віку. 

Опитування GFK5 канал

Тетяна Костюченко, старший менеджер відділу соціально-економічних досліджень GFK Ukraine, наголошує: якщо з загальної кількості опитаних, третина вважає що право на справедливий суд в Україні реалізовано повністю або частково, то серед молоді 18-35 років таких – 50%. Важливо також відзначити, що більшість українців (56-57%) не довіряють місцевому, Верховному і навіть новоствореному Конституційному суду.

Опитування GFK5 канал

Опитування GFK5 канал

При цьому незалежними від влади вважають: Конституційний і Верховний суд – по 22% опитаних, місцеві суди – лише 21% респондентів.

"Це означає, що процес реформування Верховного суду відбувся непомітно для населення", – підкреслює Юлія Слісаренко. В свою чергу, проведене дослідження є важливим сигналом і свідчить про те, що влада повинна врахувати думку суспільства та проаналізувати, на якому етапі реформи відбувся збій і суспільство було усунуто від діалогу щодо однієї з найважливіших системних реформ.

За даними GFK Ukraineмта Q&Q Reserch, дослідження проводилось в період з 27 червня по 1 липня 2018 року. Було опитано 600 осіб віком від 18 та старше у всіх регіонах України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській областях опитування проводилось лише з мешканцями, підконтрольних уряду територій. Загальна вибірка репрезентативна дорослому населенню за статтю, віком, областю та розміром населеного пункту за даними Державної служби статистики України станом на 1.07.2017 року. Максимально можлива похибка складає 4%. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з дзвінками на випадковим чином згенеровані номери мобільних телефонів. Сума відсотків відповідей у графіках не може дорівнювати 100% через закруглення.    

Попередній матеріал
Україна піднялася в рейтингу інноваційних економік
Наступний матеріал
Саміт Україна-НАТО: Гопко озвучила очікування української сторони – включення з Брюсселя
Теги:
Loading...

Заробітки за кордоном завдають психологічних травм і руйнують сім'ї – психолог

Жителі містечок на кордоні з Польщею: Такого потоку заробітчан не бачили навіть у 90-х

"Українська залізнична швидкісна компанія" недоотримала 18 млн грн прибутку через угоду про рекламу – ЗМІ

Сазонов: Ліквідація компанії "Укркарт" зажене "Укрпошту" до ями

Битва за квоту: як у ДРС зійшлися виробники та споживачі сірчаної кислоти

"Вдень працювали, а вночі спали на лавці": історія українських заробітчан у Чехії