Вишиванка
Вишиванка Depositphotos

Результати соцопитування: чим найбільше незадоволені українці

Більше ніж 70% українців оцінюють напрямок руху України як неправильний, розповів експерт соціологічної групи «Рейтинг»

В ефірі "5 каналу" заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів прокоментував результати соцопитувань щодо проблем, які є найбільш важливими для українців.

Експерт так оцінив результати опитування вдоволеності громадян напрямом руху розвитку України, а саме те, що більше ніж 70% українців оцінюють напрямок руху України як неправильний: "Українці оцінюють напрям країни так вже не перший рік, тільки два рази є виняток. Перший після Революції Гідності, де тільки близько половини українців оцінювали рух України у неправильний бік, це 2014 рік. Другий раз, зниження цього показника було у листопаді 2017 року після підняття пенсій урядом Гройсмана. Це дещо вплинуло на оцінки показнику напрямку руху України. Але загалом більше ніж 70% людей завжди оцінюють напрямок руху України як неправильний... В Україні залишається багато невирішених питань, тому оцінки завжди будуть низькими...". За словами експерта розчарування настає через кілька місяців, незалежно від того, який політики приходить до влади і з якими лозунгами.

Мисів назвав чотири основні причини, чому, за результатами опитування, люди відчувають незадоволеність: "Є базовий рівень потреб, коли на рівні особистості є своє "я", свої потреби і вони вище стоять, ніж суспільні потреби. Людей в першу чергу турбує те, що до них найближче: це ціни, тарифи і зарплати. Стосовно війни, оскільки вона для багатьох знаходиться далеко – вона у телевізорі, давайте говорити відверто – вона їх хвилює, як проблема для держави. В усіх опитуваннях, якщо ми питаємо про найбільшу загрозу для держави або що заважає розвиватись Україні, то війна буде на першому місці. Тому ми ставимо два варіанти відповіді поруч, громадяни розуміють, що для країни найбільшою загрозою є війна, а на особистісному рівні основна проблема – це питання суто економічне".

Також серед проблем, які є найбільшою загрозою для держави, українці виділили корупцію: "Питання корупції є медійним, тому що приблизно 60% людей дізнаються про неї з засобів масових інформацій… Проте людей, які дають хабарі, або стикалися із цим в Україні насправді тільки 17-18% і найбільше корупції в низовинних установах, насамперед – це медичні заклади".

Детальніше про соцопитування дивіться у відео:

Попередній матеріал
Чергове перемир'я на Донбасі: коли настане та які вимоги висунула Україна
Наступний матеріал
Москалькова не проситиме Путіна помилувати Сенцова
Loading...