Заробітчани
Заробітчани відкриті джерела

Жителі містечок на кордоні з Польщею: Такого потоку заробітчан не бачили навіть у 90-х

  Основна причина такої популярності – разюча різниця в добробуті українців і поляків

  Трудова міграція українських громадян до Польщі досягла значних масштабів. Щодня українсько-польський кордон перетинають тисячі українців, велика частина з яких – саме заробітчани. Як передає телеканал 1+1, жителі прикордонних містечок зізнаються, що таких потоків працівників не пам'ятають навіть у 90-х.

  Як повідомляють журналісти, тільки за 2017 рік понад 1 млн українців виїхали на заробітки до Польщі, і це згідно з офіційною статистикою. За словами місцевих жителів прикордонних поселень, кожного дня кордон перетинають близько двох десятків автобусів із заробітчанами.

  "Щоб знайти роботу в Польщі українцям навіть не доводиться вставати з-за комп'ютера. Збирачі ягід, пакувальники на заводи, різноробочі на будівництво, робота для студентів, чоловіків, жінок, спеціальні пропозиції для сімейних пар. Хто не довіряє Інтернету? Кращі пропозиції роботи обіцяють і менеджери в спеціально обладнаних офісах прямо на автовокзалах", – йдеться в сюжеті.

  Основна причина такої популярності – разюча різниця в добробуті українців і поляків. "Поляк за такі копійки не буде працювати", – кажуть в матеріалі журналістів українські заробітчани. "Тому що спритні (українці – 5.UA), і тому дешеві. Тому що, якщо поляку на будівництві потрібно платити, скажімо, 20 злотих на годину, то українець працює за 11-12 злотих", – розповідають журналісти.

  У матеріалі також вказується, що близько 70% українців працюють у Польщі нелегально.

  Попередній матеріал
  Монарше свято: як у Лондоні хрестили принца Луї та чому не було Єлизавети ІІ
  Наступний матеріал
  Внаслідок політики ЄС Україна може зіткнутися з проблемою нелегальних мігрантів – глава Держприкордонслужби
  Теги:
  Loading...