"Вдень працювали, а вночі спали на лавці": історія українських заробітчан у Чехії

  Подружжю українців агенство з працевлаштування закордоном обіцяло роботу та житло у Празі – за $1 тис. на двох

  Подружня пара українців, намагаючись працевлаштуватися закордоном, стала жертвою нечистих на руку ділків – вдень вони змушували працювати, а вночі – відсиплятися просто неба. Про це повідомляє програма "Головна тема" на ТРК "Україна".

  Почалося все з того, що українській парі агентство з влаштування на роботу запропонувало поїхати до Праги, обіцяючи надати ще й житло. За свої послуги фірма попросила $1 тис. за двох.

  "Пара підписала документи, заплатили перші $500 за послуги агентства та сіли на літак до Праги. Фірма, як і обіцяла, зробила візи та запрошення на роботу. А також дала контакти координаторів у Чехії", – йдеться в матеріалі.

  Однак, після прибуття до Чехії, виявилося, що там громадян України ніхто не чекає. Ніхто і не підозрював, що ось-ось мають прилетіти Артем і Світлана. Також з'ясувалося, що подружжю відкрили не робочі візи, а туристичні.

  Подружжя було змушене шукати роботу просто на місці – знайшло фабрику з виготовлення упаковок для парфумерії. "Там була робота для обох, але не було навіть де переночувати", – мовиться в розслідуванні.

  "Там лавочка була, стіл, і ми всю ніч на тій лавці і спали", – розповів Артем. "А вранці до них підійшов директор і сказав виходити на роботу. Українці відмовилися і першим же поїздом повернулися в Прагу. Заселилися в найдешевший готель і почали шукати роботу. Вони з'їздили на кілька співбесід, але всі відмовляли, як тільки бачили не робочу, а туристичну візу", – повідомляється в матеріалі.

  Попередній матеріал
  Лише оглянули: у ДПСУ пояснили затримання суден росіянами в Азовському морі
  Наступний матеріал
  Комітет ПА ОБСЄ підтримав проект резолюції щодо порушення прав людини в Криму - Чубаров
  Теги: