Борис Джонсон

Велика Британія надасть Україні 35 млн фунтів допомоги на проведення реформ

Своєю чергою Федеріка Могеріні нагадала, що за чотири роки Європейський Союз надав Україні найбільшу фінансову допомогу у своїй історії – 13 млрд євро

Україна має й надалі запроваджувати реформи попри зовнішні загрози. На цьому наголосили світові дипломати в Копенгагені під час Другої міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

Євросоюз схвалює створення в Україні Вищого антикорупційного суду. Верховний Представник ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні зазначила – це величезний крок на шляху до подолання корупції. Однак наголосила, що громадські організації відіграють у цьому процесі не останню роль. Тому закликала скасувати для них електронне декларування.

"Ми розуміємо, що реформи нелегко впроваджувати через конфлікт на сході, через анексію Кримського півострова. Європейський Союз завжди наголошував, що Росія відповідальна за це. Ми і далі будемо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Захистити ці принципи – в європейських інтересах, бо кордони не можна змінювати воєнною силою. Але потрібно більше реформ. Не тому, що ми про це говоримо, а тому що ми чуємо, що люди просять цих реформ", – наголосила Могеріні.

Вона нагадала, що з 2014-го року Європейський Союз надав Україні найбільшу фінансову допомогу у своїй історії. Йдеться про 13 млрд євро. І зупинятися на цьому ЄС наміру не має. Свою потужну підтримку Києву висловив і Борис Джонсон. Міністр закордонних справ Великої Британії запевнив, що його країна планує й надалі допомагати нашій державі долати наслідки російської агресії.

"Ми всі визнаємо, що досягнення українського уряду відбувається на тлі постійної російської агресії. Протягом наступних років ми надамо 35 млн фунтів на гуманітарну допомогу. І далі будемо допомагати українській армії та боротися з російською дезінформацією. А також підтримаємо ті університети, які змушені були виїхати з Донбасу", – заявив Джонсон.

Формально і без формальностей: Українська делегація за лаштунками форуму в Давосі – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Без втрат: до Чернівців з найгарячіших точок фронту повернулися десантники 80-ї ОДШБр
Наступний матеріал
Планували підірвати копа: на Житомирщині "пов'язали" банду небезпечних грабіжників