Петро Порошенко зустрівся з Керсті Кальюлайд

"Україна належить до Європи": подробиці зустрічі президентів України та Естонії

Україна і Естонія підписали два меморандуми щодо співпраці

Ситуацію на сході України та двостороннє співробітництво обговорили президенти України та Естонії. Керсті Кальюлайд перебуває сьогодні, 22 травня, у Києві з офіційним візитом.

Глави держав мали вже розмову віч-на-віч, а потому поспілкувалися з пресою.

Петро Порошенко під час зустрічі зі своєю колегою насамперед наголошував і дуже дякував за підтримку, яку Естонія надавала Україні за час окупації Росією частини сходу та анексії Криму. Як зауважив президент, загалом Естонія надала Україні гуманітарної допомоги в матеріально-технічній сфері на 10 млн євро. Порошенко зазначив, що це величезна сума.

Окрім того Естонія продовжує допомагати і українському війську: згадував Президент про естонських інструкторів, які навчають українських армійців.

Зі свого боку, Керсті Кальюлайд говорила про необхідність впровадження реформ. Також вона зазначала момент, що швидше вони просуватимуться після війни на Донбасі. Однак зауважила, що потрібно проводити ці реформи і зараз.

"Україна належить до Європи і ваш народ, який представляє сьогодні Президент Порошенко, має наближатися до європейських цінностей, сповідування демократії та верховенства права. Для України мають залишатися відчиненими двері, як для членства в ЄС, так і в НАТО. І ці зв'язки, які сьогодні існують між Естонією та Україною, мають ці двері залишити відчиненими і наблизити вашу країну до європейського центру", – заявила президент Естонії.

Своєю чергою, Петро Порошенко подякував за підтримку позиції Естонії, щодо "тримати двері відкритими".

"Для України це як потужний мотивуючий стимул для реформ. І ефективний механізм забезпечення безпеки держави в умовах, коли Росія зруйнувала повоєнний механізм глобальної безпеки, який базувався на Радбезі ООН", – заявив Президент України.

Зазначимо, що глава Естонії також планує відвідати Донбас.

Окрім цього представники двох країн підписали два меморандуми про співпрацю. Зокрема, міністр освіти та дослідження праці Естонії та міністр молоді та спорту України підписали таку угоду. Так само, окремо була підписана угода про співпрацю між державними архівами.

Попередній матеріал
Кабмін має розробити механізм реагування на масові отруєння школярів – Луценко
Наступний матеріал
Кокаїну на $760 тисяч: у "Борисполі" затримали наркокур'єра – фото, відео

Зустріч Президентів України та Естонії з представниками ЗМІ – відео

$125 млн від США на відбудову Донбасу: в МінТОТ розповіли, на що саме підуть гроші

"Їм наплювати на інфраструктуру": бойовики обстрілами пошкодили залізничну колію біля Попасної

Президент підписав закон про спрощення ввезення до України імпортних авто

Намагався перетнути лінію зіткнення: у штабі розповіли, як бійці ООС затримали агента бойовиків

"Разом ми – сила": як пройшли богатирські ігри для демобілізованих бійців на Тернопільщині