Instagram / Thebroccolitree

У Дніпрі екологічні активісти почали блокувати зрубування дерев

  Своє рішення зрубати всі дерева в міськраді, як розповіла керівник "Екологічного патруля", аргументують необхідністю зміни комунікацій

  У Дніпрі активісти почали блокувати роботи по знесенню дерев. Про це повідомила керівник Громадського формування з охорони громадського порядку "Екологічний патруль Дніпропетровської області" Тетяна Лампика, повідомив "Обозреватель".

  За словами Лампики, підстав для знесення існуючих дерев немає. За її словами, має місце нездорова ситуація, коли спочатку витрачаються гроші на знищення дерев, а потім на закупівлю за кордоном платанів за ціною від трьох тисяч євро за штуку.

  "Ми зафіксували факт знесення зелених насаджень на вулиці Короленка. Вулиця ця – в задовільному стані. Але міська рада вирішила реконструювати її разом із декількома іншими вулицями. Бюджет, виділений на реконструкцію, становить понад 100 млн грн. І за проектом, усі дерева на вулиці Короленка повинні бути знищені. А це нормальні здорові молоді дерева, що зафіксовано офіційними актами огляду. Спочатку бюджет використовується для того, щоб знищити ці дерева. А потім міськрада збирається купити за кордоном платани за ціною від трьох тисяч євро за штуку", – розповіла Лампика.

  Своє рішення зрубати всі дерева в міськраді, як розповіла керівник "Екологічного патруля", аргументують необхідністю зміни комунікацій – варіант підкоригувати план їх прокладання так, щоб не чіпати дерева, чиновниками не розглядається.

  До того ж, за словами Лампики, дніпровці вже турбуються про те, чи не стане ця реконструкція настільки ж затяжна, як ряд вже початих.

  "У нас в стані реконструкції зараз знаходиться набережна. Вона повністю розбита, дерева викорчувані, всюди стирчить арматура. І так – вже три роки. Приблизно стільки ж в стадії реконструкції – новий міст. На нього списують гроші. Відкрита купа кримінальних справ із приводу того, що підрядники розікрали кошти і не виконали роботи – а "реконструкція" триває, гроші витрачаються. За рік і більше реконструюють невеликі сквери", – переконана Лампика.

  За словами екозахисниці, подібна політика, коли під виглядом реконструкції або "омолодження" дерева просто дочиста знищуються, характерна для багатьох населених пунктів. У багатьох селах вирубку дерев взагалі проводять за рахунок екологічних фондів, створених для того, щоб захищати, в тому числі, і зелені насадження. При цьому, шкода від подібного варварського знищення дерев – колосальна. Адже головна функція дерев, особливо, у великих містах із масою транспорту і потужною промисловістю, – очищення повітря від чадних газів і важких металів.

  За санітарно-екологічним нормам, у промислових містах на одного жителя має припадати 100-150 кв м зелених насаджень. Але при зростанні населення великих міст кількість дерев стрімко зменшується. Молоді ж саджанці зможуть повноцінно виконувати функції очищення лише через 30 років після посадки.

  Попередній матеріал
  У Зеленського самовільно приєднали 180 тисяч фоловерів із Facebook до офіційної сторінки АП – діджитал-експерт
  Наступний матеріал
  Газотранспортну систему виведуть з управління Нафтогазу – хто керуватиме ГТС
  Теги:

  В екологічній асоціації звернули увагу на маніпуляції "зеленою" темою напередодні виборів

  Бізнес перестав скаржитися на корупцію в АМКУ – Європейська бізнес асоціація

  АМКУ змінив підхід у комунікації з бізнесом – юрист

  За 10 років буде точка неповернення: екологію не можна використовувати як інструмент – експерт

  Зупинка підприємств: екологія стала новою зброєю проти бізнесу

  Журналісти виділили основні теми, на яких спекулюватимуть під час виборів до Ради