Ляшко і Гройсман – штовханина у Верховній Раді
Ляшко і Гройсман – штовханина у Верховній Раді фото УНІАН

Журналісти виділили основні теми, на яких спекулюватимуть під час виборів до Ради

  З року в рік обіцянки політиків стають все голоснішими, а передвиборчі кампанії – все більш скандальними

  Нестримний гіперболізований популізм уже давно став невід'ємною частиною виборчого процесу в Україні. І з року в рік обіцянки політиків стають все більш гучними, а передвиборчі кампанії – все скандальнішими. Про це повідомляє в своєму матеріалі "Обозреватель", визначивши сім основних тем, з якими політики будуть йти у владу.

  Так, за словами політичного експерта Сергія Бикова, великою популярністю буде користуватися тема боротьби з корупцією і покаранням попередників.

  "Активно будуть озвучуватися обіцянки про покарання попередників. Зокрема, від тих сил, які були опонентами президента Петра Порошенка. Багато будуть заявляти про те, що вони йдуть в парламент, щоб покарати попередню владу. І вони також отримають певну підтримку", – вважає Биков.

  Активно буде використовуватися і екологічна риторика.

  "Ця тема береться на озброєння популістами. Такі приклади ми бачимо під час кожної виборчої кампанії. Адже на екологічну тематику дуже просто маніпулювати. Досить просто залякати виборців жахливими наслідками існуючих або навіть вигаданих проблем", – пишуть автори матеріалу.

  Зі слів Бикова, використання "зеленої" теми носить характер залякування.

  "Таке залякування характерно більше для місцевого рівня. Тому екологічні питання можуть бути актуальними, але в основному для мажоритарних округів і низового місцевого рівня", – переконаний він.

  Інші популістські теми, які будуть використані на виборах: закінчення війни і примирення з Росією, мовне питання, політична реформа з імпічментом, зняття депутатської недоторканності, відкриті списки, а також тематика зарплат і тарифів.

  Сьомим і останнім пунктом у списку популістських ходів журналісти називають створення шоу.

  "З огляду на суспільний запит на оновлення політичного середовища, політика повільно починає бути все більш видовищною", – йдеться в матеріалі.

  Биков прогнозує: "Старий політикум показав, що існуючі політичні партії майже нічим істотно не відрізняються один від одного. Тому зростає запит на зміну політикуму, на більш шокуючих, емоційних, "антиполітичні" політиків. І ця тенденція буде зберігатися і надалі".

  Попередній матеріал
  Полторак залишається міністром оборони: ВР не підтримала відставку
  Наступний матеріал
  Голова СБУ Грицак залишився на своїй посаді
  Теги:
  Loading...