Транзит газу
Транзит газу 5 канал

Газотранспортну систему виведуть з управління Нафтогазу – хто керуватиме ГТС

  Читайте по-русски
  Вона перебуватиме у підпорядкуванні Нафтогазу до 1 січня 2020 року
  Опубліковано постанову Кабінету Міністрів про виведення в майбутньому газотранспортної системи України з управління НАК "Нафтогаз України" за принципом ownership unbundling (розділення власності). Документ оприлюднений на Урядовому порталі.

  Відповідно до постанови, ГТС мають передати в управління державній компанії "Магістральні газопроводи України" (МГУ). Вона перебуватиме у підпорядкуванні Нафтогазу до 1 січня 2020 року. Потім МГУ стане відокремленим акціонерним товариством.

  За цей час уряд зобов'язав НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" вжити заходів, необхідних для належного функціонування МГУ. Зокрема, шляхом проведення роботи, пов’язаної з укладенням відповідних договорів з учасниками газового ринку та іншими суб’єктами, прийняття на роботу працівників, розв'язання питань щодо фінансування на період до початку провадження господарської діяльності, враховуючи зобов’язання України відповідно до Меморандуму з Міжнародним валютним фондом.

  Нафтогаз та МГУ мають провести консультації із секретаріатом Енергетичного товариства та комплексний аналіз підземних сховищ природного газу з метою визначення максимально ефективної моделі їх використання та управління ними. За результатами цієї роботи Кабінет Міністрів очікує від МГУ план дій щодо ефективного використання підземних сховищ природного газу та управління ними.

  Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів зобов'язав "Нафтогаз" знизити ціну на паливо для населення в червні та липні. Відповідне рішення уряд затвердив під час засідання. Натомість газовий монополіст запевняє – ціни вже знижені до тієї межі, про яку говорить уряд.

  Попередній матеріал
  У Дніпрі екологічні активісти почали блокувати зрубування дерев
  Наступний матеріал
  Укрзалізниці не вистачає дотацій з бюджету для перевезення пільговиків – Криворучко
  Loading...

  За час анексії Криму РФ незаконно видобула там понад 9 млрд куб. газу

  Починаючи з липня, газ для населення подешевшає: відомо на скільки

  "Нафтогаз" знизив ціни для промисловості

  Тристоронні переговори щодо транзиту газу треба провести якнайшвидше – віце-президент Єврокомісії

  У "Нафтогазі" повідомили, скільки доведеться платити за блакитне паливо у травні

  Україна готується до припинення транзиту російського газу в ЄС