СхідГЗК і "Сумихімпром" не здатні забезпечити українських металургів сірчаною кислотою – ДРСУ

  У документі наголошується, що на поточний момент дефіцит сірчаної кислоти на внутрішньому ринку оцінюється в 98 тис. т

  Східний гірничо-збагачувальний комбінат (Жовті Води, Дніпропетровська обл.) і об'єднання "Сумихімпром" не здатні задовольнити реальні потреби підприємств гірничо-металургійного комплексу України в сірчаної кислоти.

  Про це йдеться в листі голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної, адресованому прем'єр-міністру Володимиру Гройсману і першому віце-прем'єру Степану Кубіву, текст якого є в розпорядженні "Мінпрому".

  У документі наголошується, що на поточний момент дефіцит сірчаної кислоти на внутрішньому ринку оцінюється в 98 тис. т. При цьому єдиною причиною, по якій підприємства ГМК змушені імпортувати сірчану кислоту, є нездатність СхідГЗК і "Сумихімпрому" забезпечити заявки вітчизняних споживачів.

  Як приклад наводиться ситуація з СхідГЗК, який влітку 2017 року на 2 міс. зупинив виробництво сірчаної кислоти без пояснення причин. Це змусило українських споживачів купувати даний реагент, який використовується в коксохімічному виробництві, у зарубіжних підприємств.

  Ляпіна в своєму листі за підсумками засідання моніторингової групи при ДРСУ також зазначає, що "Сумихімпром" і СхідГЗК, які раніше звернулися в Міністерство економічного розвитку і торгівлі з проханням про обмеження імпорту сірчаної кислоти – не є власниками своєї продукції, тому що працюють за давальницькою схемою.

  У зв'язку з цим ДРСУ має намір продовжувати моніторинг ситуації на ринку сірчаної кислоти в Україні. Зокрема, планується з'ясувати кількість сертифікованих цистерн для перевезення сірчаної кислоти залізничним транспортом.

  При цьому на засіданні моніторингової групи представники підприємств підкреслили, що готові купувати сірчану кислоту у СхідГЗК і "Сумихімпрому" за будь-якою ціною – оскільки вона не є вагомим фактором у масштабах всього металургійного виробництва.

  "Принциповим питанням є гарантованість поставок сірчаної кислоти, оскільки її відсутність потягне за собою зупинку не тільки коксохімічних підприємств, але і металургійних, що спричинить колосальні збитки в масштабах країни", – йдеться в листі глави ДРСУ, адресованому прем'єру Гройсману і першому віце-прем'єру Кубіву.

  Відзначимо, що 4 липня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України ввела квоти на безмитний імпорт сірчаної кислоти. Рішення ухвалене за зверненням СхідГЗК і "Сумихімпром".

  Раніше керівники великих коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і про збитки для національної економіки від даних лобістських заходів.

  Попередній матеріал
  Фаріон розповіла про вияви сепаратизму у Львові
  Наступний матеріал
  "Мотопробіг Єдності-2018": байкери вирушили до адмінкордону з Кримом
  Теги:

  Понад 360 тис. українців від березня вирушили працювати за кордон – Ukrainianpeopleleaks

  Онлайн-лічильник Ukrainianpeopleleaks подолав позначку в 350 тис. мігрантів

  Ризики трудової міграції можна порівняти із наслідками розриву співпраці з МВФ – прогноз МЕРТ

  Фахівці УДЦР за три місяці усунули понад 260 радіозавад

  Тарифи на перевезення зерна залізницею в Україні набагато вищі, ніж в Європі – аграрії

  САП розслідує дії НАБУ через можливе незаконне прослуховування – Насіров