Трудова міграція
Трудова міграція 24tv.ua

Ризики трудової міграції можна порівняти із наслідками розриву співпраці з МВФ – прогноз МЕРТ

  Щоб в українців зник стимул шукати роботу за кордоном, рівень зарплат повинен сягнути близько 500 євро

  Масштаби трудової міграції з України ставлять під загрозу ситуацію на ринку праці, перспективи економічного зростання та навіть стабільний курс національної валюти. Заробітчани у країнах ЄС отримують тимчасовий заробіток, однак фактично – ставлять під загрозу власну країну. Так, в консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі та звіті Національного банку ризик трудової міграції знаходиться в одному переліку із наслідками від розриву співпраці з МВФ.

  Як заявив Obozrevatel кандидат політичних наук, економічний експерт Олександр Палій, українці можуть легко працевлаштуватися у великих містах: Одесі, Києві, Дніпрі та отримувати таку ж заробітну плату, як і на низькокваліфікованих роботах у Польщі.

  Цього року загроза впливу трудової міграції на ситуацію в економіці вперше була включена до консенсус-прогнозу МЕРТ. Наприклад, уже зараз у більшості лікарень – дефіцит молодшого медичного персоналу. Роботодавці скаржаться на брак робочих кадрів. У НБУ також відзначають: трудова міграція є однією з основних загроз для України.

  Відповідно до звіту Міжнародної організації праці, більшість громадян України їдуть на заробітки в Польщу, де влаштовуються на низкокваліфіковану роботу. Левова частина мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а отже – втрачає право на пенсію в Україні.

  "В Європі не так вже й легко влаштуватися. Зараз в Україні працюють соціальні ліфти, до нас приходять бізнесмени з Туреччини, інших країн. Бачать тут перспективу. Реалізувати себе в Україні можна", – впевнений Палій.

  Водночас експерт наголошує: влада повинна створити умови, які дозволять повертатися трудовим мігрантам і легко відкривати тут власний бізнес без корупції. "У них часто є вже якийсь капітал. Потрібна дерегуляція, щоб вони могли повернутися і успішно реалізувати себе тут", – пояснює він.

  Аби інших шляхів вирішення проблеми – підвищення рівня заробітних плат. І український бізнес, відзначає експерт, вже зараз намагається піднімати оклади своїм співробітникам для того, щоб конкурувати з польськими роботодавцями.

  Як пояснив експерт у сфері зарубіжного ринку праці Ярослав Мазур, щоб в українців зник стимул шукати роботу за кордоном, рівень зарплат повинен сягнути близько 500 євро. А відповідно до даних відомого кадрового порталу, зарплати в столиці вже досягли цього рівня.

  Попередній матеріал
  Після масових ДТП: МВС доручили посилити безпеку на дорогах
  Наступний матеріал
  Підготовчі роботи закінченні: "Дніпроазот" відновлює виробництво хлору
  Теги:
  Loading...