Сірчана кислота
Сірчана кислота
cdn.tvc.ru

В Україні майже всі цистерни для перевезення сірчаної кислоти потребують капітального ремонту

  Сумарна вартість їх відновлення може скласти 183,6 млн грн або близько $7 млн

  Практично весь наявний в Україні парк цистерн для перевезення сірчаної кислоти вимагає проведення капітально-відновлювальних ремонтів.

  Про це йдеться в інформаційно-аналітичних матеріалах, підготовлених ДП "Укрпромзовнішекспертиза" для спеціального розслідування щодо імпорту кислоти сірчаної і олеума, проведеного Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), пише uaprom.info.

  "З урахуванням віку (рік побудови) практично весь наявний в Україні парк цистерн для перевезення сірчаної кислоти вимагає проведення капітально-відновлювальних ремонтів. Сумарна вартість їх проведення може скласти 183,6 млн грн або близько $7 млн", – йдеться в документі.

  За інформацією УПЕ, загальний парк цистерн для перевезення кислоти в Україні станом на червень 2018 року становить 272 одиниці. Велика частина цистерн (180 од. або 66,2%) побудована до 1990 року і має вік понад 27 років. Третина цистерн побудована в 1991-1993 рр. і має вік понад 25 років.

  Рік введення в експлуатацію

  Червень 2018 г.

  Частка, %

  до 1980 р. (включно)

  4

  1,5

  1981-1985 рр.

  112

  41,2

  1986-1990 рр.

  64

  23,5

  1990-1993 рр.

  92

  33,8

  Всього

  272

  100

   

  При цьому, як зазначає УПЕ, відповідно до "Положення про систему технічного обслуговування і ремонту вантажних вагонів, допущених до використання на залізничні колії загального користування в міжнародному сполученні", прийнятого на 47-му засіданні Ради залізничного транспорту 23 листопада 2007 року, нормативний термін експлуатації цистерн для перевезення сірчаної кислоти становить 18 років.

  "Сірчана кислота відноситься до групи небезпечних вантажів (клас 8 "Корозійні (їдкі) речовини"), що обумовлює особливий режим її перевезення. Правила перевезення небезпечних вантажів регулюються Законом України "Про перевезення небезпечних вантажів" та "Правилами перевезення небезпечних вантажів". Перевозять сірчану кислоту в спеціалізованих залізничних цистернах. Згідно вищезазначених закону і правил, допускається використання і експлуатація тільки технічно справних цистерн. Забороняється подавати під навантаження сірчаної кислоти цистерни без технічного огляду і документально підтвердженої технічної придатності до перевезення", – констатується в документах УПЕ.

  Попередній матеріал
  Обмеження імпорту сировини для українських промисловців може зменшити валютну виручку – Каленков
  Наступний матеріал
  В Україні розпочнуть округляти ціни
  Теги:

  Обмеження імпорту сировини для українських промисловців може зменшити валютну виручку – Каленков

  Від авторів зі світовим ім'ям: у Києві відбудеться концерт шедеврів класики з Юрієм Никоненком

  Через брак сірчаної кислоти по ланцюжку зупиниться вся українська металургія – Цкітішвілі

  "Нас кинули, як собак": українські заробітчани про працевлаштування в Чехії

  Промисловці звернулися до прем'єра через ситуацію із залізничними вантажоперевезеннями

  "Укрзалізниця" має проблеми із перевезеннями на заході та на сході країни – транспортний комітет ВР