Сірчана кислота

Через брак сірчаної кислоти по ланцюжку зупиниться вся українська металургія – Цкітішвілі

  За словами директора "Азовсталі", нестача української кислоти вже очевидна для промисловців, адже сировина надходить на підприємства з перебоями

  Обмеження на ввезення в Україну сірчаної кислоти вдарить по всій економіці країни, оскільки нестача цього виду сировини здатна зупинити вітчизняну металургію – одну з основних галузей України. Таку заяву зробив директор меткомбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі в матеріалі "Злетить долар і впаде виробництво: чим українцям загрожують квоти на сірчану кислоту" на "Обозревателе".

  "Якщо через брак сірчаної кислоти встануть коксохіміки – по ланцюжку зупиниться вся вітчизняна металургія. Таким чином, те що не вдалося поки "Укрзалізниці", намагається завершити держава в особі МЕРТ. Тільки не зрозуміло, в чиїх інтересах вона діє в цій ситуації? Абсолютно очевидно, що не в інтересах країни, економіка якої сильно залежить від принесеної металургами валютної виручки", – наголошує Цкітішвілі.

  Як йдеться в матеріалі, спеціальне розслідування міжвідомчої комісії, яка може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україну, ініціювали два українських підприємства – "Східний ГЗК" і "Сумихімпром".

  "Що цікаво, сірчана кислота – лише побічний продукт їх виробництва. І в кращому випадку вони можуть постачати 30 тис. тонн сірчаної кислоти на рік, тоді як внутрішньому ринкові необхідно до 240 тис. тонн. Залишається неясним, про який захист вітчизняного виробника може йти мова, коли всі вироблені в країні обсяги сірчаної кислоти і так безперешкодно реалізуються внутрішнім споживачам", – мовиться в матеріалі.

  Брак української кислоти вже очевидний для промисловців, адже сировина надходить на підприємства з перебоями, зазначає промисловець. Крім банальної нестачі обсягу, існує також брак цистерн для перевезення. При цьому, варто розуміти, що будь-яка затримка загрожує промисловим підприємствам зупинкою.

  "Останнім часом маріупольські металурги зіткнулися з великими труднощами: "Укрзалізниця" не може забезпечити доставку необхідних обсягів сировини і своєчасно вивезти всю готову продукцію. Тепер до цієї проблеми може додатися нова: комісія МЕРТ серйозно розглядає варіант уведення обмежень на імпорт сірчаної кислоти. При тому, що вітчизняні виробники, які залишилися на ринку – для них, як всі знають, цей продукт є побічним – не можуть забезпечити коксохіміків навіть чвертю необхідних їм обсягів", – резюмує гендиректор меткомбінату.

  Попередній матеріал
  У Euronest засудили будівництво "Північного потоку-2" та агресію РФ в Україні – резолюція
  Наступний матеріал
  Майже у 2,6 тисяч киян: "Київтеплоенерго" вимикає гарячу воду у вісьмох районах столиці
  Теги: