google.com.ua

Нестача сірчаної кислоти може позначитися на меткомбінатах України – Магомедов

  Проблеми з поставками сірчаної кислоти в Україні розпочалися ще 2014 року

  Обмеження на ввезення в Україну сірчаної кислоти призведе до зниження роботи металургійних виробництв. Про таке заявив директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов, передає "Обозреватель". 

  За словами Магомедова, зниження виробництва коксу, в якому використовується сірчана кислота, автоматично позначиться на промисловості.

  "Сподіваюся, що держава усвідомлює: металургійна галузь - одна з опор української економіки. А ми постачаємо наш кокс на меткомбінати. Якщо в нас не буде сірки - буде знижуватися виробництво, не зможемо поставляти кокс у необхідних обсягах, а значить буде знижуватися виробництво і на металургійних комбінатах", – заявив очільник Авдіївського коксохіму.

  Як відомо, розслідування Міжвідомчої комісії, яка може запровадити квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україну, ініціювали два українських підприємства - "Східний ГЗК" і "Сумихімпром".

  "Введення мит може стати сильним ударом не тільки по металургам, а й по всім українцям. Так, приблизно четверта частина споживчого кошика - товари, які завозяться в Україну. Якщо подорожчання сірки призведе до падіння експорту, курс гривні впаде, а зростання цін на споживчі товари і продукти харчування прискориться", – зазначається у матеріалі.

  Довідково: проблеми з поставками сірчаної кислоти в Україні розпочалися ще 2014 року. Фактично, анексія Криму та військові дії на сході залишили підконтрольну частину країни без продукції "Кримського титану" і "Костянтинівського хімзаводу", які забезпечували понад 50% поставок.

  Попередній матеріал
  Передбачені великі штрафи: в Австралії заборонили одноразові пакети
  Наступний матеріал
  У Бердянську потонув 80-річний дідусь: тіло онука розшукують досі
  Теги: