відкриті джерела

"Нас кинули, як собак": українські заробітчани про працевлаштування в Чехії

  Фірма-посередник, що обіцяла працевлаштувати українців, перестала виходити на зв'язок. Спроби знайти роботу самостійно – поки що безуспішні

  Сімейна пара з Києва розповіла про поневіряння в Чехії при спробі влаштуватися там на роботу. $1 тис. для посередників, а також гроші на оплату візи і покупку квитків на літак – не змогли вберегти українців від неприємностей, повідомляє телеканал "Україна".

  Як повідомляють журналісти, київська компанія-посередник обіцяла подружжю Артема і Світлани роботу в Празі, але виявилися вони зовсім в іншому місті – за 300 кілометрів від Праги, у Могєльніці. Умови праці та життя неприємно здивували українців.

  "Це був шок упереміш з істерикою. Нас завозять на якийсь, ну це навіть не завод, це територія складів, палети, занедбані склади. Ну, думаю, кудись ж ми зараз виїдемо. Виявляється, підвозять нас вже до будиночка. Якщо дозволите так його назвати. Заходимо ми в цей будиночок, ну це – стайня, курятник, я не знаю, як це назвати. Живе людей 10. Один туалет, санвузол на всіх, одна ванна, душова, так можна сказати, на всіх. Ось, наприклад, 10 чоловіків і я одна. Яким чином, ну?", – розповіла Світлана.

  Раніше з компанією-посередником подружжя підписало договір, згідно з яким були обговорені вакансії: Артему – водій кари-навантажувача, Світлані – працівником складу в Празі. Але обіцяних посад пара не отримала. Все, що могли запропонувати Світлані – йти працювати на міні-навантажувач, а Артему – різноробочим. Працювати в таких умовах українці відмовилися.

  "Принципово не можемо собі дозволити, як би сказати, зараз піти на поводу у тих людей, які нас кинули, як собак", – заявив Артем.

  Як зазначається, фірма-посередник, що обіцяла працевлаштувати українців, перестала виходити на зв'язок. Спроби знайти роботу самостійно – поки що безуспішні. Брати на вільні місця їх не хочуть. Нібито є проблеми з візами та запрошеннями на роботу. Тим часом сума, витрачена на невдале працевлаштування в Чехії, на дев'ятий день перебування у країні становила майже $1,4 тис.

  Попередній матеріал
  Забрати в "Інтера" ліцензію: активісти пікетують Нацраду
  Наступний матеріал
  Подолав майже 300 мільйонів кілометрів: японський зонд долетів до астероїда Рюґу
  Теги: