У Нагірному Карабасі тривають обстріли. Від ранку до військкоматів Азербайджану приходять чоловіки. Разом із рідними та друзями. Вони готові захищати свої землі. Кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва нині перебуває у Баку. Вона вже встигла поспілкуватися і з рідними добровольців та з офіційними представниками влади.
"Він кілька місяців тому, коли йшли бої в Товузі, подав заяву, що він сам хоче піти на фронт і зараз його призвали вже у військкоматі. Я так розумію, за списками він вважається добровольцем. Це борг батьківщині і щодо цього ніхто не боїться, це честь для кожного громадянина", – говорить Алідін Дадашев.
"Ми воюємо на тих територіях, через які Рада Безпеки ООН збиралася в 1993 році і засуджувала окупацію 7-ми районів Азербайджану. Ми, значить, ведемо бої на цих самих територіях. 30 років йшли переговори і тому наша відповідь вийшла такою сильною. Ми ведемо бої за звільнення своїх земель, вказаних рішенням Радбезу ООН. Міжнародне право на стороні Азербайджану", – каже Фуад Ахундов, завідувач сектора адміністрації президента Азербайджану.
Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану та занепокоєна ситуацією в Нагірному Карабасі. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. І доручив Посольствам України в Азербайджані та Вірменії надавати сприяння та допомогу громадянам України, які перебувають у цих країнах, а також порадив їм уникати подорожей до регіону.
Водночас припинити бойові дії в Нагірному Карабасі та сісти за стіл перемовин закликала владу Вірменії та Азербайджану Рада Безпеки ООН. Заяви озвучили під час закритих консультацій у Нью-Йорку. Члени Радбезу висловили занепокоєння щодо широкомасштабних військових зіткнень. Про це повідомили на сайті постійного представництва Естонії при Організації Об'єднаних Націй.
У Раді Безпеки засудили застосування сили та закликали Вірменію та Азербайджан до тісної співпраці зі співголовами Мінської групи ОБСЄ для термінового відновлення діалогу.