Нагірний Карабах
Нагірний Карабах rbc.ua

Конфлікт у Нагірному Карабасі: як реагують у МЗС України та що кажуть експерти – включення

Читайте по-русски
Війна тягнеться ще з початку 1980-х років

До Азербайджану та Вірменії зараз краще не їхати. Такі рекомендації українцям надало Міністерство закордонних справ. Так дипломати відреагували на поновлення бойових дій поміж двома країнами. Якою є позиція України, дізнавався кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Офіційний Київ поки що вичікує.

В авіакомпанії МАУ, яка має прямий рейс до Єревану, заявили, що скасували цей переліт. Квитки до Баку поки що продаються.

Позиція українських дипломатів виважена.

"МЗС України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих", – йдеться у заяві.

Для українців, зазначає кореспондент Сергій Барбу, маркером є голосування в ООН щодо окупації Криму. Азербайджан послідовно і твердо підтримує українську позицію, влада країни визначала, що Крим – це українська територія. Вірменія здебільшого підтримує позицію Росії.

Офіційна Москва підтримує Єреван. На території Вірменії розміщена одна з військових баз Росії.

Туреччина спільно з Азербайджаном проводила навчання близько місяця тому.

"Росія є ключовим гравцем, оскільки вона є союзником Вірменії. І одним із гарантів безпеки та стабільності Вірменії. На території Вірменії розташовано 120 російських військових баз. Туреччина є другою ключовою країною, тому що вона стоїть за Азербайджаном. І, на мою думку, саме Туреччина брала участь якщо не у плануванні цієї операції, то вона активно включалася у підготовку", – каже Ілія Куса, експерт з питань міжнародної безпеки і близького сходу Українського інституту майбутнього.

Війна тягнеться ще з початку 1980-х років, коли спалахнули перші конфлікти за Нагірний Карабах.

"Внутрішня ситуація в Азербайджані погіршується, тому що ціни на нафту впали. У Вірменії до влади у 2018 році прийшов новий голова уряду, тобто продовжується зміна влади. Як Вірменії, так і Азербайджану вигідно відвернути увагу громадян своїх держав на зовнішню загрозу для того, щоб підняти свій рейтинг", – говорить Ігор Романенко, заступник начальника Генерального штабу (2006-2010).

Опитані експерти кажуть, що поки що позиція України правильна – не треба ставати на чийсь бік.

Як повідомляв 5.UA, бої в Нагірному Карабасі поновилися в ніч проти неділі. В ескалації конфлікту держави звинувачують одна одну. Конфлікт між ними триває від 1988-го. Тоді Нагірно-Карабаська область, яку населяють переважно вірмени, оголосила про вихід зі складу Азербайджанської СРСР. Протистояння переросло у війну. Перемир'я сторони уклали 1994 року. Але після цього не раз порушували режим тиші. За час збройного конфлікту загинули понад 30 тисяч осіб. Фактично нині територію контролює Вірменія.

 

 

Попередній матеріал
"Бій за глядача": Тополя розповів, як витіснити Росію з українського інфопростору
Наступний матеріал
Нове шоу "Кінозлива з Ірмою Вітовською" стартує на "5 каналі"
Loading...

Загострення в Нагірному Карабасі: Азербайджан звернеться до Радбезу ООН, Вірменія – до ЄСПЛ

Президент Азербайджану оголосив часткову мобілізацію – що відомо

В ООН відреагували на бої в Нагірному Карабасі – закликають Вірменію та Азербайджан до негайних переговорів

Азербайджан вводить воєнний стан з понеділка – що обмежать людям

Міноборони Азербайджану опублікувало відео знищення військової техніки ЗС Вірменії

Вірменія може визнати незалежність Нагірного Карабаху – що відомо про військовий конфлікт, який розгорівся сьогодні