Нагірний Карабах
Нагірний Карабах vkurse.ua

Президент Азербайджану оголосив часткову мобілізацію – що відомо

Читайте по-русски
Офіційний Азербайджан заявив про взяття під контроль стратегічних висот у Нагірному Карабасі

Президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про часткову мобілізацію на тлі загострення ситуації в районі Нагірного Карабаху. Про це повідомляє повідомляє "АзерТАдж".

Згідно з розпорядженням, Державній службі з мобілізації і призову доручено відповідно затверджених планів забезпечити заклик військовозобов'язаних на військову службу з мобілізації та виконання військово-транспортних заходів.

Кабінету Міністрів доручено вирішити питання, що випливають з цього розпорядження. Розпорядження набуває чинності в день підписання.

Крім того, офіційний Азербайджан заявив про взяття під контроль стратегічних висот у Нагірному Карабасі. Про це інформує НВ.

Збройні сили Азербайджану витіснили сили противника з кількох стратегічних висот навколо села Талиш у Нагірному Карабасі, повідомили в Міноборони країни.

Азербайджанські військовослужбовці під час контрнаступу завдали по позиціях противника ракетно-артилерійських і авіаційних ударів.

"Кілька вигідних висот навколо села Талиш було очищено від окупаційних сил, противник зазнав великих втрат", – йдеться в заяві.

Бої в Нагірному Карабасі поновилися в ніч проти неділі. В ескалації конфлікту держави звинувачують одна одну. Конфлікт між ними триває від 1988-го. Тоді Нагірно-Карабаська область, яку населяють переважно вірмени, оголосила про вихід зі складу Азербайджанської СРСР. Протистояння переросло у війну. Перемир'я сторони уклали 1994 року. Але після цього не раз порушували режим тиші. За час збройного конфлікту загинули понад 30 тисяч людей. Фактично нині територію контролює Вірменія.

Генеральний секретар ООН, а також лідери США, ЄС та НАТО закликали країни скласти зброю та розпочати діалог. 

Довідка. Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – усього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори. Нинішнє загострення конфлікту – наймасштабніше з 2016 року.

Попередній матеріал
Біля офісу "Київміськбуду" розпочалась акція інвесторів банку "Аркада" – чого вимагають (оновлено)
Наступний матеріал
ДБР викликало на допит журналістів Яніну Соколову та Бутусова – причина
Loading...

Азербайджан вводить воєнний стан з понеділка – що обмежать людям

Міноборони Азербайджану опублікувало відео знищення військової техніки ЗС Вірменії

Вірменія може визнати незалежність Нагірного Карабаху – що відомо про військовий конфлікт, який розгорівся сьогодні

Азербайджанська армія наступає у Нагірному Карабасі: завдають удари по позиціях ворога – президент

"Поїздка азербайджанця в Нагірний Карабах закінчилась би погано": Береза про Медведчука у Криму та загравання з агресором

Україна не визнає так званих виборів у Нагірному Карабасі – МЗС