Лікарі
Лікарі 5 канал

Вчені заявили про успішне тестування ймовірних вакцин від COVID-19 на мавпах – подробиці

  Читайте по-русски
  Експерименти не гарантують, що такий самий захист зможе виробитися в людей

  Шість імовірних вакцин від коронавірусу успішно протестували на макаках. Дослідження провели вчені Гарвардської медичної школи. Про це йдеться у матеріалі Science.

  Науковці зробили щеплення ДНК-вакцинами 25-ти мавпам. Препарат після введення сприяє виробленню білка коронавірусу, який нагадує шипи COVID-19, і змушує організм реагувати. Ще 10-ти тваринам ввели так звану "липову вакцину".

  Через три тижні всіх піддослідних інфікували справжнім вірусом. У тих макак, які були щеплені, недуги не виявили або ж рівень зараження був напрочуд низький.

  Окрім цього, науковці провели інше дослідження, в якому заразили коронавірусом 9 невакцинованих мав. У результаті в них виробився природній імунітет і тварини стали стійкими до повторного інфікування.

  Ці експерименти не гарантують, що такий самий захист зможе виробитися в людей, але вони допомогли у подальшій роботі над розробленням вакцин – кажуть фахівці.

  "На другому етапі досліджень ми розробили низку прототипів вакцин. Вони не використовуються під час клінічних випробувань, а радше були створені для того, щоб допомогти нам зрозуміти, як працює захист. У мавп, яким ввели ці препарати, виробилися антитіла, які й захистили їх від COVID-19. У деяких тварин ми не виявили вірусу в легенях чи носі, а в деяких його показники були дуже низькі. Тобто рівень антитіл пов'язаний безпосередньо зі ступенем захисту", – говорить Ден Бароу, дослідник Центру вірусології та розробки вакцин.

  Нагадаємо, у Росії за останню добу зафіксовано новий рекорд смертності від коронавірусу. Про це повідомляє оперативний штаб РФ по боротьбі з COVID-19.

  Попередній матеріал
  Масове вбивство на Житомирщині: стрілку оголосили підозру
  Наступний матеріал
  ЦГЗ оновив перелік областей, яким дозволено пом’якшувати карантин – критеріям відповідають ще 3 регіони
  Loading...

  У "Слузі народу" сподіваються відновити пленарні засідання Ради з 2 червня – подробиці

  "Мрія" та "Руслани" проти COVID-19 – мінімум відпочинку, максимум завантаження – "Невигадані історії"

  У РФ зафіксували новий рекорд смертей від COVID-19

  Найближчими днями в Україну прибуде перша партія комплектів тестів, закуплених Фондом Порошенка

  У 9 медиків Києва виявили коронавірус за минулу добу – одужали тимчасом 23 людини

  У Дніпрі на цілий день заблокували роботу лабораторії, що працює з COVID-19 – причини