Діти у масках
Діти у масках 5 канал

У Чехії відкрили виставку саморобних медичних масок – сюжет

Читайте по-русски
Кожну з пов'язок носили під час карантину

Не лише захисне спорядження, а й експонат. У Чехії виставили на показ саморобні медичні маски. До колекції увійшли самобутні – з цікавим оформленням та історією. Про експозицію, на яку празьких музейників надихнув коронавірус, розповість кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

Із Моною Лізою та Леонардо да Вінчі, з пістрявими візерунками й стразами, в клітинку та горошок – на полицях Національного музею в Празі можна знайти маски на будь-який смак. Усі виготовлені власноруч – не бутафорія, кожну з них носили під час карантину. Самостійно шити маски чехи почали на початку епідемії, коли фабричні вироби розмели з полиць магазинів.

"Маски – символ ситуації, яка нині склалася, тому ми вирішили доповнити ними нашу колекцію. Ми намагалися підібрати такі маски, які б мали унікальну історію і змогли розказати відвідувачам, що їхні колишні власники пережили за останні тижні та місяці", – Міра Бур'янова, кураторка виставки.

До прикладу, цю маску – з мапою празького метро – виготовив 15-річний Матей, який хворіє на аутизм. Її та інші вироби хлопця продадуть, а виручені кошти спрямують на допомогу "сонячним дітям". А в цій – бузковій – справжня історія кохання. Маску виготовила дружина для свого чоловіка з його весільної сорочки. Деякі експонати покликані захистити не лише від коронавірусу, а й від інших серйозних хвороб.

"Ми використовували маски для просвітницької діяльності в межах кампанії проти раку яєчників. Ця стрічка, яку ми пов'язали зверху, є символом хвороби. Ми роздали маски знаменитим людям, щоби вони, одягаючи їх, підтримали пацієнтів", – каже Петра Адамкова, директорка ініціативи "Onko-Unie".

"Я працюю медсестрою, тож ця виставка мене зацікавила. Згадалося, як на початку епідемії в нас у лікарні нічого не було, а люди об'єдналися і пошили маски лише за кілька днів", – говорить Людмила Браздова, відвідувачка.

"Безумовно, ця виставка наповнена сенсом, адже показує творчість і мистецький талант наших людей. Захопливо згадувати, як у часи, коли маски були недоступні, наші люди виготовили їх за три дні. Незабаром кожен мав свою – веселу, красиву й прикрашену зі смаком", – згадує Міхал Ґрубер, відвідувач.

Офіційно виставка відчиниться 25 травня. Саме тоді в Чехії послаблять масковий режим. Захисне спорядження більше не обов'язково буде носити на вулиці – лише у транспорті та громадських місцях. А непотрібні, проте оригінальні маски завжди можуть знайти місце на вітринах музею.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Євросоюз засудив російську конференцію щодо Криму
Наступний матеріал
Кличко відповів Зеленському щодо недобудов "Укрбуду" – подробиці
Loading...

У "Слузі народу" сподіваються відновити пленарні засідання Ради з 2 червня – подробиці

Рік Зеленського та чи буде друга хвиля COVID-19: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

"Мрія" та "Руслани" проти COVID-19 – мінімум відпочинку, максимум завантаження – "Невигадані історії"

У РФ зафіксували новий рекорд смертей від COVID-19

Найближчими днями в Україну прибуде перша партія комплектів тестів, закуплених Фондом Порошенка

У Дніпрі на цілий день заблокували роботу лабораторії, що працює з COVID-19 – причини