ЄС
ЄС 5 канал

Євросоюз засудив російську конференцію щодо Криму

Читайте по-русски
ЄС укотре засудив окупацію півострова, а також перешкоджання Росії міжнародному судноплавству в Чорному й Азовському морях

Євросоюз засудив конференцію Росії щодо Криму, у якій взяли участь і самі представники ЄС. Захід у відеоформаті відбувся 21 травня, інформує "5 канал".

Це була зустріч у межах ООН за формулою Аррії – тобто неофіційні переговори з питань міжнародної безпеки. Болгарія, Фінляндія, Нідерланди, Польща, Румунія і держави Балтії відразу відмовилися від участі у конференції.

Водночас присутність інших членів ЄС не може розцінюватися як визнання анексії півострова – зазначили у Брюсселі.

В оприлюдненій заяві Євросоюз укотре засудив окупацію Криму, а також перешкоджання Росії міжнародному судноплавству в Чорному й Азовському морях та порушення прав людини на півострові. Москву закликали надати доступ до Криму представникам моніторингових місій та правоохоронних організацій.

"Нам прикро, що Росія скликала зустріч за формулою Аррії, марно намагаючись легітимізувати незаконну анексію. Ми наголошуємо, що цей захід та наша участь у ньому не можуть трактуватися як визнання зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Вже 6 років ЄС не визнає незаконну анексію Криму та Севастополя Російською Федерацією і продовжує рішуче засуджувати це порушення міжнародного права. ЄС залишається непохитним у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України та продовжить свою політику, зокрема й щодо санкцій", – наголосили у заяві.

Нагадаємо, представники України відмовилися брати участь у конференції Ради безпеки ООН щодо Криму, яку організовує Росія.

Попередній матеріал
Коронавірус в Україні: Закарпаття та Львівщина не послаблюватимуть карантин
Наступний матеріал
У Чехії відкрили виставку саморобних медичних масок – сюжет
Loading...

Німеччина закликала Росію припинити переслідувати кримських татар

Туреччина висловила співчуття кримським татарам у зв'язку з роковинами депортації – подробиці

Інтерв'ю терориста Гіркіна Гордону: в СБУ прокоментували запис

Мітинг-реквієм у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: виступ Петра Порошенка

У середмісті Києва триває акція пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Росія мусить припинити знову завдавати страждань мешканцям Криму і піти з півострова – заява США