Крістіна Квін
Крістіна Квін U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Росія мусить припинити знову завдавати страждань мешканцям Криму і піти з півострова – заява США

  Читайте по-русски
  Зобов’язання США щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України залишається непохитними, наголосили в посольстві

  Сполучені Штати не визнають і не визнають незаконну анексію Криму Росією. Американські санкції залишатимуться доти, доки Росія не поверне півострів під контроль України. Про це заявила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін у своєму відео зверненні, опублікованому у Твіттер-акаунті Американського посольства.

  Квін заявила, що зобов’язання США щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України залишається непохитними.

  Тимчасова повірена у справах США в Україні звернулася з посланням, згадуючи про радянську депортацію кримських татар 76 років тому та вкотре наголошує на незмінній сьогоднішній позиції США: Крим – це Україна.

  "Ми закликаємо Росію припинити знову завдавати страждань мешканцям Криму, припинити призов до своїх збройних сил у Криму та негайно повернути Україні повний контроль над Кримом. Ми підтримуємо Україну і вкотре заявляємо, що Крим – це Україна", – заявила дипломат.

  Нагадаємо, в Україні 18 травня вшановують жертв геноциду кримськотатарського народу. 

  18 травня 1944 року о 3:00 розпочалася операція тоталітарної влади з депортації кримських татар. Вона тривала два дні і завершилася 20-го травня. Більшу частину корінного населення Криму примусово перевезли до Узбекистану, а також у прилеглі райони Казахстану і Таджикистану. Загалом депортували майже 200 тисяч людей. 

  Офіційно причиною депортації назвали буцімто встановлену співпрацю кримських татар із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Однак, як повідомляє Український інститут національної пам'яті, жодних доказів так званого "масового дезертирства" кримських татар не існує.

  Попередній матеріал
  Українські тест-системи на COVID-19 отримали верифікацію Інституту епідеміології – Ляшко
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, коли в Україні дозволять проводити масові заходи
  Loading...