МЗС
МЗС Вікіпедія

Шість держав засудили репресії проти кримських татар

  Читайте по-русски
  У заяві наголошується, що трагедія кримськотатарського народу повторилася в 2014 році після окупації Криму Росією

  Міністри закордонних справ  України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі оприлюднили спільну заяву до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу, у якій засудили тодішні й сучасні репресії проти кримських татар, повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

  У заяві зазначається, що внаслідок злочинної депортації радянською владою кримськотатарського народу з території його історичного проживання – Криму – у віддалені райони Узбекистану, Казахстану та Росії, померла майже половина всіх депортованих. Решта зазнавали цілеспрямованої культурної та мовної асиміляції і не мали права повернутись у Крим до 1989 року.

  Міністри закордонних справ наголосили, що трагедія кримськотатарського народу повторилася в 2014 році після окупації Криму Російською Федерацією.

  "Не випадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у ХХІ столітті в тимчасово окупованому Криму: це заборона Меджлісу кримськотатарського народу, систематичні репресії, переслідування і порушення прав кримських татар, які чинили опір російській збройній агресії проти територіальної цілісності України. Це змусило  тисячі кримських татар, корінний народ Криму, залишити свої домівки і виїхати до материкової України", – йдеться в заяві.

  Міністри закордонних справ вшановують пам'ять жертв депортації, висловлюють підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права та засуджують агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу.

  "Закликаємо Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права,  повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна, і вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. Які б спроби не робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим – це Україна", – заявили міністри.

  Нагадаємо, в анексованому Криму окупанти залякували кримських татар, надсилаючи їм так звані "застереження". 

  Попередній матеріал
  Напередодні роковин депортації російські окупанти залякували кримських татар – фото
  Наступний матеріал
  122 країни вимагають розслідувати, звідки насправді походить новий коронавірус (оновлено)
  Loading...

  Напередодні роковин депортації російські окупанти залякували кримських татар – фото

  "Якщо не пам'ятатимемо – нас не існуватиме": історія кримських татар, які з 2014-го на сході боронили рідну землю

  "Школа онлайн": Урок, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – відео

  Кримські татари борються за рідну землю, а окупація півострова Росією знову повернула сталінські методи – Порошенко

  Роковини масової депортації: Україна вшановує жертв геноциду кримськотатарського народу

  "Депортованих змусили жити у вуличному туалеті": як НКВС "натравлював" казахів на кримських татар