Рефат Чубаров
Рефат Чубаров Програма Рандеву / 5 канал

Чубаров закликає обговорити питання Криму в Нормандському форматі

  Читайте по-русски
  Голова Меджлісу нагадав про репресії на анексованому півострові

  Учасники відеоконференції в Нормандському форматі на рівні очільників МЗС, запланованої на 30 квітня, мають обговорити ситуацію з правами людини в окупованому Криму, написав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.

  "В умовах репресій, що посилюються стосовно кримських татар і етнічних українців у тимчасово окупованому Росією Криму, категоричних відмов російських окупантів у звільненні кримських політв'язнів, а також ультимативних тверджень офіційних представників Російської Федерації про те, що, мовляв, "питання щодо належності Криму закрито", закликаємо учасників відеоконференції Нормандського формату на рівні міністрів, запланованої на 30 квітня 2020 року, обговорити ситуацію з правами людини й становищем кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму", – зазначив Чубаров.

  За його словами, заборона Меджлісу кримськотатарського народу продемонструвала відверте нехтування та порушення державою-окупантом фундаментальних норм міжнародного права, включаючи Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини й основоположних свобод, Декларацію ООН про права корінних народів.

  "Російська Федерація демонстративно ігнорує наказ Міжнародного суду ООН від 9 квітня 2017 року, який зобов'язує Росію "утриматися від ухвалення або підтримки обмежень щодо можливості кримських татар зберегти власні представницькі інститути, включаючи Меджліс", а також забезпечити вільний в'їзд-виїзд на територію Криму керівництву та членам Меджлісу кримськотатарського народу", – нагадав він.

  У зв'язку з цим Чубаров закликав міжнародну спільноту до подальшого посилення санкцій щодо Росії "аж до відновлення державного суверенітету України над Кримом і прилеглими до нього водами Чорного та Азовського морів".

  Нагадаємо, дата проведення міжнародної ненасильницької акції "Світ проти насильства і окупації. Марш гідності" буде визначена з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні.

  Попередній матеріал
  Україна відновлює рейси за кордон за громадянами, які хочуть повернутися в країну
  Наступний матеріал
  Верховний Суд зняв із розгляду справу Суркісів проти "ПриватБанку"
  Loading...

  Там людей убивають, а президент каже, що "постреливают": Чийгоз про ілюзії Зеленського

  У Криму ФСБ показово затримала п'ятьох кримських татар – у МЗС гостро відреагували

  Утримувані РФ кримські татари можуть відмовитися від обміну – Джемілєв

  Україна внесла у списки на обмін 86 кримських татар – Денісова

  Зеленський має намір офіційно запровадити День спротиву окупації Криму

  Канал ATR продовжить своє мовлення – Зеленський