Кличко
Кличко 5 канал

Послаблення карантину в Києві – під питанням: Кличко просить дозволити запустити транспорт, попри заборону МОЗ

Читайте по-русски
Київ не відповідає за одним із критеріїв МОЗ

Міський голова Києва Віталій Кличко просить Кабмін дозволити ввести у місті послаблення карантину, попри те, що Міністерство охорони здоров'я вважає, що столиця не відповідає критеріям для послаблення. Про це він сказав на брифінгу в Києві, інформує "5 канал".

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Сьогодні МОЗ заявило, що Київ і ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень. З трьох критеріїв столиця не відповідає тільки одному кількості хворих на 100 тисяч мешканців міста. Визначена норма – 12 хворих. В Києві зараз, за даними за останній тиждень, – 15 хворих на 100 тисяч людей. Щодо інших двох критеріїв претензій немає... Перший показник, за кількістю хворих, у місті зумовлений спалахом тиждень тому в Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат", – сказав Кличко.

І наголосив: "Я звертаюся до уряду з наступним – дозволити Києву розпочати другий етап послаблень, але не всіх. А тих, що критично необхідні місту і бізнесу. Зокрема, відновити роботу наземного громадського транспорту та торгових закладів до 1 тисячі квадратних метрів – з 23 травня. І не відкривати поки дитячі і спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня, бо в місті відбувається транспортний колапс".

Чиновник додав, що за останніх 6 днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми, але спалах у Дарницькому дитячому інтернаті для дівчат, де виявили понад 80 хворих, вплинув на загальну статистику. 

Також Кличко зазначив, що оскільки 23 травня вихідний день, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе розпочати роботу з 12:00.

За словами Кличка, столиця відповідає 2 іншим показникам МОЗ: заповненість стаціонарів лікарень не більше як на 50% ліжок та кількість проведених тестів ПЛР на 100 тисяч населення. 

Міський голова сказав, що в столиці цей показник тестувань втричі вищий визначеної норми: "Потрібно 12 тестів, а у нас 44".

Нагадаємо, станом на 22 травня в Україні зафіксовано 20 148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 442 нових випадки. 

Як повідомляв 5.UA, з 12 березня в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Від 16 березня на територію України заборонили в'їзд іноземців (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень. Згодом карантин декілька разів продовжували і послаблювали. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. За останніми даними, карантин в Україні триватиме до 22 червня. В уряді оприлюднили 5 етапів виходу з карантину. 

Попередній матеріал
Мін'юст продає собак: за борги власників чи неналежне утримання – дізнавалися журналісти "5-го"
Наступний матеріал
"Усе системно викладено": Україна подає в суд ООН докази проти Росії у справі про захоплення моряків
Loading...