Мін'юст продає собак
Мін'юст продає собак 5 канал

Мін'юст продає собак: за борги власників чи неналежне утримання – дізнавалися журналісти "5-го"

Читайте по-русски
Через заборгованість за комуналку держава має право продавати лише свійські тварини

ЗМІ пишуть, що Міністерство юстиції продає собак, пов'язуючи це із заборгованістю їхніх власників за комуналку. Кілька оголошень про продаж породистих домашніх улюбленців як заарештованого майна можна знайти в мережі інтернет. У відомстві роз'яснили: тварин насправді забирають у їхніх господарів не через борги, а через рішення суду, бо собаки не раз кусали перехожих. Журналіст "5-го" Мирослав Солонар досліджував цю тему.

Пітбуль, 2015 року народження. Донецька прописка. Стартова ціна – 112 гривень 50 копійок. О 9:00 22 травня розпочнеться аукціон. А це вже другий пес, якого також виставили як лот. Дворічна східноєвропейська вівчарка. 1300 гривень за тварину. Ці обидва оголошення вже кілька днів "висять" на сайті системи електронних торгів арештованим майном Міністерства юстиції України.

"До цього ставлюся негативно, насамперед тому що не зрозуміло, в яких умовах вони зараз утримуються, собак яких конфіскують, куди їх передають", – каже зоозахисниця Марина Суркова.

Зоозахисники обурюються, а держава виправдовується. У підприємстві "СЕТАМ", яке якраз і продає домашніх улюбленців, пояснюють: тварин конфіскують у їхніх господарів через неправильний вигул.

"У всіх випадках, коли "СЕТАМ" реалізовував наших друзів менших чи намагався реалізувати, це було виходячи з рішення суду. Тобто за порушення правил утримування собак, в тому числі як такі, що призвели до заподіяння шкоди здоров'ю людей", – зазначив виконувач обов'язків гендиректора ДП "Сетам" Олександр Мамро.

Нині ж і пітбуль, і вівчарка, що виставлені на продаж, перебувають у власників, допоки тварин хтось не викупить. Усе за законом, запевняють і в Міністерстві юстиції.

"Часто це йде на користь тваринам, яких забирають від неналежного утримання. Іноді тварин забирають за борги, але тут мова як правило йде про свійських тварин, що мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, її за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких)", – повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Зокрема, на власника донецького пітбуля в мережі інтернет ми все-таки знайшли постанову суду. Там вказано: господар вигулював собаку без намордника і та покусала людину. Зрештою, як пояснюють у відомстві, через заборгованість за комуналку держава має право продавати лише свійські тварини, наприклад, корів чи овець.

Мирослав Солонар, Олексій Сопильняк, Ігор Селянинов, "5 канал"

13 найбільш незвичайних і найкрасивіших пташок у світі, про яких ви не знали

Нікобарський голуб
/
Грандала (Лазурний птах)
/
Червона мунія
/
Філіппінський карликовий водомороз
/
Кетцаль
/
Колібрі-мечедзьоб
/
Тайванська блакитна сорока
/
Плоскодзьоба андигена
/
Червоночуба кокетка
/
Скелястий півник
/
Птах-секретар
/
Блакитник середній
/
Вінценосний голуб
/

Попередній матеріал
Віталій Кличко про послаблення карантину та ситуацію з коронавірусом у Києві
Наступний матеріал
Послаблення карантину в Києві – під питанням: Кличко просить дозволити запустити транспорт, попри заборону МОЗ
Loading...

Обвал будинку – 17 людей залишилися без житла: подробиці надзвичайної події в Одесі

Одну із вулиць Берліна захопили дикі кабани – відео