Сотні людей продовжують протестувати проти результатів виборів та насилля силовиків. У столиці мітингарі збираються групами та йдуть до центру.
Зокрема, працівники великих підприємств в усій країні вийшли на страйки. Відмовляються працювати або показово йдуть із роботи. Наполягають: вибори сфальсифікували, а ОМОН перевищує силу та має забратися з міста. Страйкують і працівники столичного метро. Ситуацією занепокоєна влада. До одного із заводів має приїхати прем'єр-міністр.
Тимчасом після кількаденного мовчання на страйки відреагував Олександр Лукашенко. За його словами, у Білорусі намагаються розгойдати трудові колективи, а от вигоду отримають лише іноземні компанії. Адже поки національні підприємства не працюватимуть, їхнє місце на ринку займуть конкуренти з Росії, Німеччини, Канади та Сполучених Штатів.
Натомість опонентка Лукашенка Світлана Тихановська записала нове відеозвернення. Вона закликала міських голів міст очолити мирні мітинги. А самі протести – продовжувати. Вони тривають у країні від 9 серпня. Протестувальників розганяють силовики. Люди обіцяють не йти з вулиць, допоки влада не виконає їхні вимоги. Це чесні президентські вибори та звільнення всіх ув'язнених.
Як відомо, у Білорусі від 9 серпня не припиняються масові акції протесту проти масштабних фальсифікацій на виборах. Білоруські силовики жорстко придушують протести, застосовуючи гумові кулі та світлошумові гранати. За кілька днів було арештовано майже 5 тисяч людей, сотні отримали травми то поранення. При цьому значна частина затриманих навіть не виходила на протести – ОМОНівці схоплювали людей, які просто проходили по вулиці або їхали в машині.
Затримані скаржаться на важкі умови утримання: у камерах, розрахованих на 4 особи, набивали по кілька десятків людей. Їх не годували та не давали води. Окрім того, є свідчення, що затриманих жорстоко били, змішуючи при цьому співати гімн Білорусі, однак 13 серпня протестувальників раптом почали випускати із СІЗО.
Ніч свободи: як проходили масові протести в Білорусі – фото






























