Світлана Алексієвич
Світлана Алексієвич Укрінформ

Йди, доки не пізно: білоруська письменниця Алексієвич – до Лукашенка

  Читайте по-русски
  Своїми діями влада Білорусі оголосила війну народу, зазначає жінка

  Білоруська письменниця та лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич закликала Олександра Лукашенка подати у відставку з поста президента країни. Про це вона розповіла в інтерв'ю для "Радіо Свобода"

  "Я хотіла б сказати (Олександру Лукашенку – ред.) те саме, що гарно сказала журналіст Світлана Калінкіна: "Йди красиво". Але вже не вийде, вже кров (пролилася). Йди, доки не пізно, доки ти не кинув народ у жахливу безодню, у безодню громадянської війни. Йди! Ніхто не хоче Майдану, ніхто не хоче крові. Лише ти хочеш влади. І це твоє бажання влади потребує крові", – звертається Алексієвич до Лукашенка.

  Як зазначає письменниця, люди впевнені, що Лукашенко програв вибори Світлані Тихановській. Водночас опозиційна кандидатка стала "символом змін, самопожертви для народу та свого чоловіка" для мешканців Білорусі. 

  Лауреатка премії зазначає, що своїми діями влада Білорусі оголосила війну народу. 

  "По-моєму, влада оголосила війну своєму народу. Я бачу, як на очах суспільство радикалізується. Тому що те, як поводиться ОМОН, ми навіть не могли собі уявити... Ми бачили, як це відбувалося в інших країнах, але те, що у нас відбувається, коли стріляють в машину, де маленька дитина, і вона лежить вся в крові, коли вагітну жінку б'ють, затриманих придушують колінами", – коментує події в країні Алексієвич. 

  За чутками, у Білорусі зараз знаходиться багато російських силовиків, зазначає жінка.

  "Білоруси постійно підкреслюють, що ми мирні люди, ми не хочемо нікого вбивати, ми не хочемо нікого бити. А тут майже нелюдська, сатанинська лють, з якою діє ОМОН у нас, – мені важко повірити, що це білоруський ОМОН. Мені здається, що білоруські хлопці не могли б так бити своїх матерів і сестер. Це якось нереально", – говорить вона.

  Як раніше повідомляв 5.UA, масові акції протесту почалися в ніч на 10 серпня після фальсифікації результатів виборів президента. За ніч силовики заарештували понад 3000 осіб. Уже четвертий день протести у містах Білорусі не стихають. Водночас сейм Литви запропонував не визнавати Лукашенка президентом Білорусі

  Попередній матеріал
  Протести в Білорусі: українським волонтерам висувають звинувачення за статтею про "масові заворушення"
  Наступний матеріал
  У Києві за добу зафіксували 133 випадки COVID-19 – в якому районі найбільше
  Loading...

  Сутички в Мінську: у хід пішли коктейлі Молотова, силовики розганяли людей водометами та автоматами, є загиблий

  "Вдома треба сидіти!": під час протестів у Мінську ОМОН побив пару, що не брала участі в мітингу

  Масові протести в Білорусі – реакція соцмереж

  Ніч свободи: у деяких містах Білорусі ОМОН "опустив щити"

  Ніч свободи: як проходили масові протести в Білорусі – фото

  Якщо продовжуватиметься насильство з боку влади, на Білорусь чекають санкції – глава МЗС Польщі