Акція протесту жінок
Акція протесту жінок Наша Ніва

Протести в Білорусі: коли впаде режим Лукашенка – білоруський політолог

Читайте по-русски
Демонстрації продовжаться і надалі, але перемога опозиції залежить не лише від цього

Протистояти протестам білоруська влада зможе довго, але не зможе утримувати консенсус серед владних структур, вважає Піотр Рудковський, академічний директор Білоруського інституту стратегічних досліджень. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

Науковець вважає, що протести в Білорусі продовжаться: "По-перше, дуже брутальна фальсифікація виборів сильно розізлила білорусів. По-друге, білоруси мають відчуття, що їх більшість. Окрім цього, накладаються економічні проблеми, погіршується рівень життя, економіка стагнує. І ще додається один фактор, який ми вивчали в інституті (Білоруському інституті стратегічних досліджень – ред.) протягом останніх 10 років, – це значні ціннісні зміни серед білорусів. Тому висока ймовірність, що протестні настрої продовжаться", – говорить він.

Концепція протестів у Білорусі є сітковою – не централізованою. Немає центрального штабу. Враховуючи політичну ситуацію, а також ментальність протестувальників, ця формула цілком підходить.

На думку Рудковського, звернення Світлани Тихановської припинити протести записані під великим тиском силових структур – КДБ або оточення Лукашенка. Проте науковець не засуджує такі дії: "Вчинок Тихановської цілком можна зрозуміти – чоловік у в'язниці, дітям потрібна матір. Вона виконала свою місію на цьому етапі дуже добре", – вважає він.

"Силовий ресурс у білоруської влади доволі великий – це те місце в структурі влади, яке добре фінансується. Тому подавляти протести вони зможуть довго, але вони не зможуть довго утримувати консенсус серед владних структур – номенклатури", – зазначив Рудковський.

"Підтримка Європи буде. Переконаний, що деякі санкції будуть введені, особливо персональні. Економічні, думаю, що ні. Хотів би підкреслити, що на відміну від попередніх періодів, зараз санкції з боку Європи будуть нормально сприйняті білоруським суспільством, адже воно відчуває, що його дуже брутально обманули", – додав він.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що у Бресті міліція застосувала проти мітингувальників вогнепальну зброю.

Попередній матеріал
Декомунізація: у метро Харкова перейменували станцію "Московський проспект"
Наступний матеріал
У МЗС України озвучили офіційну позицію щодо протестів у Білорусі
Loading...