Масові протести у Білорусі
Масові протести у Білорусі Наша Ніва

Революція Гідності та протести в Білорусі: у чому різниця – експерт

Читайте по-русски
Янукович, якщо порівняти з Лукашенком, – це як Ангела Меркель і типовий африканський диктатор, вважає він

Лукашенко розуміє, що просто втекти в Росію він не зможе – там до нього будуть претензії, вважає Олексій Голобуцький, заступник директора агентства моделювання ситуацій. Про це він сказав в ефірі програми "Інфовечір" на "5 каналі".

"Мені не подобається, як четвертий день ситуацію в Білорусі порівнюють з Майданом. Я як співавтор книги про цю країну багато разів там був – ми різні, ми абсолютно різні. Янукович наприкінці 2013 року в порівнянні з Лукашенком – це як Ангела Меркель і якийсь африканський диктатор. У нас були ЗМІ, які не належали владі, ми мали опозицію, яка займала ледь не пів парламенту. Майдан виник через бажання влади піти тим шляхом, який не підтримувала велика кількість людей. У Білорусі зовсім інша ситуація, більше схожа на Помаранчеву революцію – маємо на увазі величезні фальсифікації на виборах", – говорить Голобуцький.

"І проблема навіть не у фальсифікаціях – Лукашенко завжди так робив. Проблема в тому, що Білорусь змінилась, і Лукашенко перестав бути популярним. Авторитарний режим сучасного типу тримається на популярності – це дає можливість лідеру бути гравцем", – вважає він.

На думку Голобуцького, Лукашенко розуміє, що просто втекти в Росію він не зможе – там до нього будуть претензії: "Це ганьба для Росії, якщо вона в своїй союзній державі застерегти цю ситуацію. Путін зробить усе, щоб якщо Лукашенко позбудеться влади, його наступником став проросійський політик – тоді ганьба для Кремля буде не настільки великою", – зазначає експерт.

"Зараз Лукашенко тримається на тому, що вся еліта країни зобов'язана йому. Після цих протестів усе вже буде навпаки. На певному етапі вже не Лукашенко вирішуватиме свою долю. Він цього не хоче, але, схоже, все розуміє", – додає він.

Також Голобуцький зазначив, що є свідчення колишнього офіцера спецслужб, які поширилися близько двох місяців тому, що були створені ескадрони смерті, які займалися вбивствами людей: "Вони ж вбивали не звичайних людей, а тих, хто займав важливу позицію в суспільстві. Звичайно, це все так просто не минеться. Судячи з усього, Лукашенко хотів створити модернізовану монархію: посидіти ще один термін, а потім передати владу сину. Така спадковість – це такий елемент стабільності для таких держав", – говорить експерт.

Нагадаємо, як раніше повідомляв 5.ua, міліціонери в Білорусі почали звільнятись і переходити на бік мітингувальників.

Попередній матеріал
Офіційний Київ звертається до Білорусі з вимогою якнайшвидше звільнити незаконно затриманих українців
Наступний матеріал
"Хай живе Білорусь": у Львові на ратуші вивісили історичний прапор Білорусі
Loading...