Лукашенко
Лукашенко belta.by

"Я поки живий і не за кордоном": Лукашенко нагадав про себе

  Читайте по-русски
  Масові протести в Білорусі не припиняються з 9 серпня

  Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив нагадати, що він усе ще виконує обов'язки глави держави і провів нараду щодо роботи будівельної галузі. Про це повідомляє державне інформаційне агентство "БелТа".

  "Для початку, я поки живий і не за кордоном, як тут деякі наші шановні "свядомия" розкручують: президент покинув країну і перебуває за кордоном. Сьогодні 14-те число, ми з вами зустрічаємося для того, щоб обговорити роботу будівельної галузі", заявив Лукашенко.

  Він також прокоментував інформацію про те, що на багатьох білоруських підприємствах почалися страйки. За словами Лукашенка, якщо зараз підприємства зупиняться, "то ніколи не розкрутимо своє виробництво".

  "На вулиці можна походити. Он їх тисячами ходять. Можна приєднатися, походити. Але там грошей якщо і дадуть, то на два дні. Там деяким доплачують. Ми їх знаємо, ми показували їх. Ну, на два дні дадуть. А потім що?" – цитує президента державне ЗМІ.

  Як відомо, у Білорусі від 9 серпня не припиняються масові акції протесту проти масштабних фальсифікацій на виборах. Білоруські силовики жорстко придушують протести, застосовуючи гумові кулі та світлошумові гранати. За кілька днів було арештовано майже 7 тисяч людей, сотні отримали травми то поранення. При цьому значна частина затриманих навіть не виходила на протести – ОМОНівці схоплювали людей, які просто проходили по вулиці або їхали в машині.

  Затримані скаржаться на важкі умови утримання: у камерах, розрахованих на 4 особи, набивали по кілька десятків людей. Їх не годували та не давали води. Окрім того, є свідчення, що затриманих жорстоко били, змішуючи при цьому співати гімн Білорусі. Однак 13 серпня протестувальників раптом почали випускати із СІЗО.

  Національний екзитпол показав, що за Лукашенка проголосували понад 80% виборців, однак офіційних результатів досі не оголосили. У штабі головної конкурентки чинного президента Світлани Тихановської одразу заявили про "безпрецедентні фальсифікації". Незалежний екзитпол підтвердив перемогу на виборах Тихановської, окрім того, на багатьох дільницях відмовилися підробляти протоколи і показали документи, які підтверджують, що опозиціонерка набрала більше голосів.

  Попередній матеріал
  Ветерани атомпрофспілки заявляють про фінансову кризу і збираються на протести
  Наступний матеріал
  Коронавірус у Києві: зафіксовано вже понад 10 тис. випадків
  Loading...

  Припинити насильство та почати вести діалог: Голова ПА ОБСЄ – про події в Білорусі

  Президент Литви заявив, що Лукашенко більше не є легітимним лідером Білорусі

  Звільнити всіх затриманих та розслідувати факти тортур: правозахисники Білорусі звернулися до голови МВС

  У Києві активісти пов'язали прапор Білорусі на пам'ятник Сковороді

  У Білорусі відпустили двох українських волонтерів – що відомо

  У Білорусі мирно страйкують лікарі та працівники заводів – силовики припинили затримання