Забруднення пластиком
Забруднення пластиком Shutterstock

Щодня у світі використовують 7 млрд масок: як COVID-19 вплинув на забруднення планети пластиком

  Читайте по-русски
  У гумках медичних масок заплутуються тварини, птахи та риби

  Пандемія коронавірусу посилила проблему забруднення планети пластиком, яка й до цього гостро стояла. Так, у світі щодня використовують майже 7 мільярдів масок, що негативно впливає на кількість відходів. Про це повідомляє WWF.

  Зазначається, що лише ЄС споживає приблизно 900 мільйонів на день: за вагою майже 2700 тонн потрапляють у відходи (або розпорошені у природі). Ба більше, будучи виготовленими з композитного пластику та потенційно зараженими, вони не можуть бути відправлені на відновлення та переробку.

  "Безгосподарне використання та розповсюдження цих одноразових матеріалів посилюють драму пластикових відходів, які забруднюють та задушують наземні океани та екосистеми. У воді маски, як правило, плавають, але є більш важкі, які тонуть або залишаються підвішеними на всі глибини. Уже спостерігали риб, черепах, морських ссавців та птахів, які поглинули їх цілими або стали жертвами гумок. Крім того, через кілька тижнів перебування в навколишньому середовищі маска фрагментується на мікроволокна, які можуть накопичувати та виділяти токсичні хімічні речовини та патогенні мікроорганізми. Те, що виявилося необхідним для захисту нашого здоров'я, має високу ціну для навколишнього середовища", – сказано в повідомленні.

  Окрім того, повідомляється про різке збільшення кількості пластику, що пов'язано зі зміною звичок до закупівлі: якщо допандемічне споживання упакованих продуктів оцінювалося в 40-45% порівняно з основним, то при пандемії воно досягло 60%. Люди повернулися до того, аби придбати фасовані продукти. Це пояснюється головним чином так званим "безпечним ставленням", тобто переконанням, що упакована продукція безпечніша від забруднення: споживачі стикалися з дилемою між безпекою та навколишнім середовищем. Хоча на сьогоднішній день не зафіксований жоден випадок передачі вірусу через споживання їжі.

  Як повідомляв 5.UA, 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" з метою скорочення використання легких пластикових пакетів відповідно до правил, які діють у ЄС. Закон передбачає заборону для роздрібних мереж на поширення – продаж або надання безоплатно – будь-яких пластикових пакетів до 50 мікрометрів та всіх оксорозкладних. Заборона почне діяти з 1 січня 2022 року. За її порушення передбачені штрафи.

  В Європейському Союзі було прийнято Директиву 2015/720 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни у Директиву 94/62 про упаковку та відходи упаковки. Саме на положеннях цих Директив базується ухвалений Радою закон. Крім того, Європарламент 24 жовтня 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приборів, стаканчиків і тарілок.

  Попередній матеріал
  Зустріч Байдена і Путіна в Женеві: про що говоритимуть
  Наступний матеріал
  Безпілотники ОБСЄ систематично зазнають перешкод із боку окупантів – штаб ООС
  Loading...

  В Ізраїлі скасовують обов’язкове носіння захисних масок

  Стало відомо, коли в додатку "Дія" з'являться внутрішні COVID-сертифікати

  Рада ЄС скасувала обмеження на поїздки для власників паспортів вакцинації – подробиці

  Американська компанія Novavax завершила останній етап клінічних випробувань вакцини від коронавірусу: препарат дієвий на 90%

  У МОЗ планують до кінця літа робити по 220 тисяч щеплень від коронавірусу на добу

  Нервові зриви, схуднення та перевтома: як рятує життя хворим лікарка Катерина Марушко – "Медичний фронт"