Катерина Марушко
Катерина Марушко 5 канал

Нервові зриви, схуднення та перевтома: як рятує життя хворим лікарка Катерина Марушко – "Медичний фронт"

Читайте по-русски
У Катерини три роки стажу. Про складність і відповідальність професії знає змалечку, адже її батьки – медики

Дозвіллям, сном, відпусткою, здоров'ям – не лише фізичним, а й психологічним, жертвують медики, які рятують хворих на коронавірус. Торік навесні вони почали працювати на межі можливостей і до звичного темпу досі не повернулися. Щотижня у спецпроєкті "Медичний фронт" ми розповідаємо вам про героїв у білих халатах. Кореспондентка "5 каналу" Людмила Павленко познайомилася з анестезіологинею Катериною Марушко. Попри цілодобове чергування, вона розповіла нам, що відбувається в часи пандемії у стінах реанімації.

Знімальну групу зустрічає анестезіологиня четвертої київської лікарні Катерина Марушко. Вона працює у відділенні інтенсивної терапії. Усі пацієнти тут із коронавірусом.

"Сьогодні десь 8-10 швидких ми бачили. Напряжонка. Дуже важкі хворі, які потребують і уваги багато, і обстежень. Всім хочеться допомогти, але іноді не встигаєш просто", – розповіла лікарка-анестезіологиня.

Карети швидкої їдуть одна за одною. Тож Катерина одразу попереджає: часу на спілкування обмаль. Пацієнти – у пріоритеті. Анестезіологиня вже понад рік без відпустки. Знає, що тут вона вкрай потрібна недужим. Нещодавно ж відчула: перепрацювала.

"Були такі епізоди. Уже як зриви, мабуть. Просто не хочеться ні працювати, просто нікуди не виходити", – каже Катерина Марушко.

Лікарка заступає на цілодобове чергування. Щоби зайти до хворих, Катерина надягає засоби індивідуального захисту: комбінезон, халат, респіратор та бахіли. У такому костюмі та через стрес іще на початку епідемії лікарка схудла на 7 кілограмів.

"Це і стрес, і плюс як таке зневоднення іде. Раніше було трохи спекотно. Зараз якось адаптуємося потроху", – пояснює лікарка.

COVID-19 зближує пацієнтів, переконана анестезіологиня. Наводить приклад: ті, хто вже одужують, допомагають годувати сусідів по палаті. І таких історій про взаємодопомогу в неї безліч.

"Лежав у нас інженер, який займається дитячими апаратами ШВЛ і коли ми не встигали, він якісь там параметри змінював", – згадує Катерина.

У відділення оператора не пускають. Журналісти попросили медсестру зняти лікарку в роботі. Усі пацієнти, попри вдячність медикам, потрапляти у кадр відмовляються.

У Катерини три роки стажу. Про складність і відповідальність професії знає змалечку, адже її батьки – медики.

Під кінець робочої доби анестезіологиня ще заповнює картки пацієнтів. Журналістка "5-го" зателефонувала їй після зміни. І Катерина зізналася: цього літа у відпустку таки поїде, адже недужих хоче заряджати лише позитивом.

Людмила Павленко, Євген Сакун, "5 канал"

Попередній матеріал
Всеукраїнський форум "Україна 30. Економіка без олігархів" – трансляція
Наступний матеріал
Вакцинація на кордоні з Польщею – що потрібно знати українцям
Loading...

За минулу добу зафіксували ​​7 930 нових випадків коронавірусу

Найбільший показник від початку пандемії: за минулу добу у світі виявили майже 900 тисяч нових випадків зараження коронавірусом

У Харкові через брак медиків не можуть розгорнути додаткові місця для COVID-хворих

У столиці за минулу добу коронавірус виявили у майже 1000 людей

За останній тиждень в Україні збільшилася кількість госпіталізацій дітей із COVID-19 – НАН

Щодня ми всі маємо дякувати лікарям за порятунок людей – Порошенко