Світлана Гук
Світлана Гук 5 канал

На передовій боротьби з COVID-19: історія пульмонологині Світлани Гук – "Медичний фронт"

Читайте по-русски
Щотижня "5 канал" розповідатиме історії тих, хто рятує життя українців

Уже понад рік, як українські медики стали пліч-о-пліч на новому фронті – коронавірусному. Невідома недуга та неготовність медичної системи лягли тягарем саме на лікарів, які стали героями спецпроєкту "5 каналу" "Медичний фронт". Щотижня ми розповідатимемо вам про тих, хто рятує життя українців. Із першою героїнею – лікаркою-пульмонологинею Світланою Гук спілкувалася журналістка "5-го" Олена Рибінська.

"Я пам'ятаю першу пацієнтку, я її приймала, як завідувачка відділення, я перша пішла. Не скажу, що нам було страшно, ми не розуміли, що нам очікувати", – розповідає лікарка-пульмонологиня Світлана Гук.

У професії лікарка-пульмонологиня Світлана Гук уже більш як 20 років. Торік, коли почалася пандемія коронавірусу, у неї чи не вперше з'явилося відчуття тривоги і страху.

"У палатах стояв стогін і з палат йшов стогін, згадую моторошно. Було менше киснево-залежних. У лікарню потрапляли майже всі з позитивним ПЛР. Намагалися прорахувати, як заходити у відділення, ти ж не можеш там весь час перебувати. Щоб дійсно за дрібною роботою, крапельницею не одягати медсестру, придумували маршрути, щоб один одного заміняти", – каже лікарка.

"Допомагали і пацієнти, і волонтери, наші співробітники. Відчуття, коли у тебе за спиною нічого немає, немає ліжок у реанімації, ти не можеш перевести пацієнта, бо немає ліжок. Ти виснажуєшся на роботі страшне, почула від психологів – ми не маємо кінцевої мети. Не маємо кінця роботи, щоб відпочити видихнути. Настає момент, коли немає ресурсу енергії", – пояснює Світлана.

Кожен робочий день час від часу переривається тривожними телефонними дзвінками. Від відповіді на них може залежати життя людей.

"Дозволяю виключати телефон на ніч, я цього не робила раніше, відчуваю, якщо цього не буду робити, то ті стосунки, та допомога, що я надаю, будуть гіршої якості. Я мушу пожертвувати 3-4 години з виключеним телефоном і тишею, і потім я відновлююсь", – зазначає пульмонологиня.

Півтора року без відпустки вона рятує ковідних недужих. Світлана Гук за цей період уже й сама двічі долала вірус. Каже, що нарешті приходить розуміння: не врятуєш психологічно себе – допомогти іншим фізично не зможеш.

"Ми по-хорошому схиблені, ця війна – це наш стан, коли ти заходиш, розбираєшся і вирішуєш. Ми дійсно стали плече до плеча, це не пафос. Подяка відновлює втрачені ресурси. Є пацієнти, які можуть і образити, і що світ щось їм зобов'язаний", – зауважує медик.

Світлана Гук наголошує: разом із нею протистоять COVID-19 тисячі її колег.

"Знаю багато-багато лікарів, які роблять і не сплять більше, ніж я. І вони, якось тихенько роблять так, мене якось так більше знають, що я вийшла на інформаційні простори, але нічого такого в мені немає", – запевняє Світлана.

"Не вигоріти, доброзичливості. Ми всі буваємо різні: втомлені чи бадьорі, якщо є доброзичливість до світу, погляд на світ світлий і доброзичливий. Не буде легко. Напружитися і все подолати. Ми заплатимо свою ціну, життями, силами, ночами, але, якщо зберегти доброзичливість, рано чи пізно ми вийдемо з цього", – наголошує лікарка.

Олена Рибінська, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вкрадений Крим": у МЗС представили мистецький проєкт до 77-х роковин депортації кримських татар
Наступний матеріал
США погодилися продати Ізраїлю високоточну зброю на 735 млн доларів
Loading...

За минулу добу зафіксували ​​7 930 нових випадків коронавірусу

Найбільший показник від початку пандемії: за минулу добу у світі виявили майже 900 тисяч нових випадків зараження коронавірусом

У столиці за минулу добу коронавірус виявили у майже 1000 людей

За останній тиждень в Україні збільшилася кількість госпіталізацій дітей із COVID-19 – НАН

У столичній лікарні медики вимагали гроші з родичів померлих від COVID-19 за видачу тіл

Лікарні Києва на 110% завантажені хворими на COVID-19 – медики виснажені