Лікарня
Лікарня 5 канал

В Україні через різкий спад захворюваності масово закривають ковідні відділення – сюжет

Читайте по-русски
Фахівці наголошують, що спалах ковіду може статися будь-коли, тому треба дотримуватися правил

В Україні масово закривають ковідні відділення. Через різкий спад захворюваності більшість ліжок, які розгорнули для пацієнтів із коронавірусом, порожні. Лікарі потроху повертаються до звичного режиму роботи та починають приймати пацієнтів з іншими хворобами. На Львівщині відділення для хворих на коронавірус згорнули уже в 13 лікарнях. Чи не зарано, дізнавалася журналістка "5 каналу".Цього моменту медики дитячого відділення Жовківської лікарні чекали з нетерпінням. Торік замість маленьких пацієнтів тут приймали дорослих, бо відділення перепрофілювали на ковідне.

"Ми відчуваємо таке щастя, що будуть діти, буде сміх у коридорах нашого відділення. Ковід наклав складні умови. Працювали у важких умовах, бо ми педіатри, працюємо з дітками, а тут після дітей – дорослі і тяжкі хворі", – каже старша медсестра дитячого відділення Жовківської районної лікарні Ольга Жидик.

Нині тут порожньо та не чути роботи кисневих апаратів, санітарки дезінфікують усі палати. Вже відзавтра відділення знову прийматиме дітей. Медики сподіваються: плівку, що розмежовувала зони для хворих та для медперсоналу – знімають назавжди.

Зняли захисні костюми і в реанімаційному відділені лікарні. Нині приймають першу пацієнтку не з коронавірусом.

"Ковід – це колосальний досвід для нас. Ми багато навчилися в плані лікування. Пневмонія – це зовсім інший підхід. Дуже багато нового", – зазначає завідувачка відділення інтенсивної терапії Жовківської лікарні Оксана Гринчак.

На Львівщині Жовківська лікарня – перша з районних почала приймати хворих на коронавірус у квітні торік.

"Було задіяно терапевтичне відділення, відділення анестезіології та реанімації, приймальне відділення перепрофілювали, дитяче і гінекологічне відділення. Всього було 100 ліжок. За цей час ми пролікували близько 630 пацієнтів", – наголосив в.о. керівника Жовківської районної лікарні Володимир Боровик.

Тутешні медики зізнаються: до таких тяжких пацієнтів та понаднормової праці не були готові.

"Люди були налякані спочатку, боялися приймати таких пацієнтів, брати на себе такі обов’язки, досить багато працівників по відділах позвільнялися на початках. Були проблеми з лікарями і з медсестрами. Але поступово ситуації вирівнялася", – запевнив Володимир Боровик.

Загалом в Україні згорнули більшість ковідних відділень. На Львівщині їх зачинили вже у 13-ти лікарнях. Медзаклади, які ще приймають хворих на ковід, нині заповнені на 11%. Епідеміологи кажуть: захворюваність влітку пішла на спад, тож нині нераціонально задіювати всі лікарні.

"Крім коронавірусу є люди, які теж потребують лікування. І тому доцільно змінити і зменшити лікарні, які дають допомогу винятково на коронавірус, і в той час інші, які перенесли в другу хвилю, спонукати надавати допомогу, як вони працювали до того. Щоб надолужити прогалини в стані здоров’я мешканців", – підсумувала головна епідеміологиня Львівської області Наталія Тимко.

Та фахівці наголошують, що спалах ковіду може статися будь-коли. Тому закликають не нехтувати правилами безпеки і вакцинуватися. Чергову хвилю захворюваності та новий штам вірусу медики прогнозують уже восени. Тому за потреби закриті відділення знову прийматимуть хворих.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині врятували пацієнта із 100% ураженням легень
Наступний матеріал
Європарламент ухвалив цифровий ковід-сертифікат для всіх країн ЄС: що відомо
Loading...

Найменше від початку року: в Україні після вихідних зафіксували 535 нових випадків COVID-19

Крапельниці на деревах і корови навколо – в індійському селі відкрили COVID-лікарню просто неба

На передовій боротьби з COVID-19: історія пульмонологині Світлани Гук – "Медичний фронт"

За минулу добу зафіксували ​​7 930 нових випадків коронавірусу

Найбільший показник від початку пандемії: за минулу добу у світі виявили майже 900 тисяч нових випадків зараження коронавірусом

У Харкові через брак медиків не можуть розгорнути додаткові місця для COVID-хворих