Щеплення
Щеплення Shutterstock

COVID-19: в Україні зменшилася кількість противників вакцинації – опитування

  Читайте по-русски
  За результатами досліджень, від щеплення частіше відмовляються старші люди

  Якщо порівняти з березнем цього року, в Україні зменшилася кількість людей, які виступають проти вакцинації від коронавірусу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного "Центром Разумкова".

  Зазначається, що з березня частка людей, які не мають наміру робити щеплення від коронавірусу зменшилася з 51,5% до 43%. Окрім того, з 12% до 19% зросла частка тих, хто має намір зробити його в найближчому майбутньому або вже зробили таке щеплення, з 16% до 19% – частка тих, хто мають намір це зробити, але пізніше. 10%, стільки ж, як і в березні, мають намір вакцинуватися лише тоді, коли це буде потрібно за формальними вимогами.

  Повідомляється, що чим старші респонденти, тим частіше вони висловлюють відсутність бажання робити щеплення. Їх частка зростає від 38% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 51% серед тих, кому 60 і більше років. Серед тих, хто не відмовляється від наміру робити щеплення від COVID-19, 59% готові робити його лише за умови, що воно буде безкоштовним – це більше, ніж у березні, на 7%, 23% з-поміж них готові платити за нього, а ще 6% готові платити за те, щоб вакцинуватися поза чергою.

  Старші респонденти частіше зазначають, що готові вакцинуватися лише безкоштовно. Частка таких зростає від 49% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 77% серед тих, кому 60 і більше років. Додається, що ті респонденти, які не мають наміру робити щеплення, частіше це мотивують тим, що, на їхню думку, вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні чи безпечні, але "якоюсь іншою" вакциною вони готові зробити щеплення – таку відповідь дають 31% тих, хто не має наміру робити щеплення. Хоча, якщо порівняти з березнем, частка тих, хто не довіряє вакцині, зменшилася, тоді вона становила 45% тих, хто відмовлявся від щеплення. 30% з-поміж них мотивують свою відмову тим, що на їхню думку, ризики від вакцинації перевищують ризики від самої хвороби, 15% – тим, що вже перехворіли на коронавірус, 12% – мають медичні протипоказання, 7,5% вважають, що імовірність того, що вони захворіють на COVID-19, дуже низька.

  Так, дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 26 травня 2021 року методом інтерв'ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 респондентів, віком від 18 років, у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко запевнив, що якщо не буде проблем із постачанням вакцин від коронавірусу, в Україні робитимуть до 220 тисяч щеплень на добу вже до Дня Незалежності.

  Як повідомляв 5.UA, 21 квітня уряд оприлюднив Національний план вакцинації, згідно з яким до кінця року планують щепити більшість дорослих українців. При цьому Володимир Зеленський нещодавно сказав, що більшість має отримати вакцини до Дня Незалежності. 

  Як відомо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п'ять етапів. Перший етап передбачає вакцинацію медиків COVID-лікарень, бригад екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців і персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

  Попередній матеріал
  Окупаційна влада закриває навчальні заклади в ОРДЛО – Денісова
  Наступний матеріал
  У Перу шкільний учитель виграв президентські вибори
  Loading...

  Більшість українців вважає вакцинацію ефективним способом захисту від COVID-19 – ЮНІСЕФ

  В Україні зростає кількість охочих отримати щеплення від коронавірусу – опитування

  Стало відомо, як українці оцінюють вакцинацію від COVID-19 – соцопитування