Вакцинація в Україні
Вакцинація в Україні 5 канал

В Україні зростає кількість охочих отримати щеплення від коронавірусу – опитування

  Читайте по-русски
  Збільшується кількість людей, які готові пройти вакцинацію від коронавірусу як безкоштовно, так і платити за неї

  За місяць в Україні збільшилася кількість охочих зробити щеплення від коронавірусу: 47% людей готові вакцинуватися безкоштовно, 38% – готові платити за вакцинацію. Про це йдеться в соціологічному дослідженні групи "Рейтинг".

  "Початок кампанії з вакцинації дещо актуалізував бажання робити щеплення від коронавірусу: наразі 38% готові зробити платне щеплення, а вакцинуватися безкоштовно готові 47%. Це дещо більше, ніж минулого місяця (у лютому були готові 32% та 39% відповідно)", – йдеться в повідомленні.

  Водночас соціологи зазначили, що половина опитаних не готова вакцинуватися навіть безкоштовно.

  Так, за даними опитування, у випадку страхування державою від можливих побічних ефектів, вакцинуватися були готові 57% опитаних, причому 40% все одно відмовилися б від вакцинації.

  При цьому 71% опитаних висловили думку, що масова вакцинація зменшить захворюваність на коронавірус у світі, і лише чверть опитаних не згодні з таким твердженням.

  У безпечності більшості вакцин впевнені близько третини опитаних, втім майже половина вважає, що безпечні лише деякі з них, а 16% переконані, що всі вакцини є небезпечними.

  Протягом опитування 46% респондентів поклали відповідальність за своєчасну вакцинацію населення на міністра охорони здоров'я. Ще 16% і 15% вважають, що відповідальність має нести президент та головний санітарний лікар відповідно.

  Водночас 44% опитаних взагалі не знають, як вони можуть записатися на вакцинацію, а 32% – щось про це чули. Добре обізнаних з процедурою лише 24%. При цьому найменшу поінформованість продемонстрували опитані зі сходу та півдня країни.

  Опитування проводилося 18-19 березня серед 1500 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

  Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 2,5%.

  Нагадаємо, 25 березня до України прибула перша партія вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

  Попередній матеріал
  Шмигаль зустрівся з Папою Римським у Ватикані – про що говорили
  Наступний матеріал
  Броварський суд випустив під домашній арешт колишнього правоохоронця, який збив матір з донькою
  Loading...