Вакцина
Вакцина Shutterstock

Президент Зеленський несе персональну відповідальність за зрив вакцинації – заява "ЄС"

  Читайте по-русски
  Скоро почнеться третій рік президентства Зеленського, час списувати все на попередників давно сплив, кажуть в опозиції

  Ще не вщухли хвилі після їхньої недільної тези про те, ніби Порошенко особисто керував розмальовуванням Офісу президента, як нардеп-"слуга" Радуцький випустив нову "качку", ніби п'ятий президент зірвав постачання чергової партії індійської вакцини – про це йдеться на сайті "Європейської солідарності".

  "Протягом години чергова брехня команди Зе була спростована повідомленнями як мінімум трьох джерел: агенції "Ройтерз", "Голосу Америки" та авторитетного індійського медіа "Хінду". Правда полягає в тому, що Індія обмежує експорт вакцин через посилення пандемії всередині країни", – йдеться в повідомленні.

  У "Європейській солідарності" вважають, що Михайло Радуцький та й Офіс президента, звідки йому надиктували його пост, мали би вибачитися перед Петром Порошенком за цинічні звинувачення, позаяк вони не за адресою.

  У партії наголошують, що саме Володимир Зеленський, а не Степанов і Ляшко, несе персональну відповідальність за зрив вакцинації, провал боротьби з пандемією, за смерті тисяч людей, за теперішній і майбутні карантини та локдауни – з огляду на те, що наявні та законтрактовані обсяги препаратів в осяжній перспективі не здатні розірвати ланцюг захворюваності й повернути країну до нормального життя. До кінця року, за найоптимістичнішим сценарієм, вдасться прищепити не більш як 4 мільйони людей, – тобто менше ніж десяту частину.

  "Влітку минулого року Зеленський мав зробити внесок в ініційований Євросоюзом фонд із створення вакцини і бути першим у черзі на отримання препаратів. Замість того гроші антиковідного фонду він закатав у позолочений асфальт "Великого крадівництва", який нині сходить разом із талим снігом. А якби вони використовувалися за призначенням, це б дозволило вчасно законтрактувати вакцини і зробити щеплення десяткам мільйонів українців", – нагадують у "ЄС".

  І додають: "Так, за вакцини точиться жорстка конкуренція. Це сувора правда. Це конкуренція між президентами і главами урядів різних країн. Зеленський цієї конкуренції цілком передбачувано не витримав, і це гірка правда. Недарма в Україні здавна кажуть: "До булави ще треба й голови".

  Скоро почнеться третій рік президентства Зеленського. Час списувати все на попередників давно сплив, кажуть в опозиції.

  "Настав, натомість, час відповідати за свою недолугу діяльність та злочинну бездіяльність", – йдеться в повідомленні політсили.

  "Європейська солідарність" ще раз наполягає на скликанні засідання РНБО із залученням лідерів парламентських фракцій, де вже колективний розум має знайти відповіді на виклики, з якими не здатен впоратися сам Зеленський.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, як українці оцінюють вакцинацію від COVID-19 – соцопитування
  Наступний матеріал
  П'ятниця подарує надію на потепління – якої погоди чекати в регіонах
  Loading...