Вакцина
Вакцина Shutterstock

Стало відомо, як українці оцінюють вакцинацію від COVID-19 – соцопитування

  Читайте по-русски
  Близько половини українців вважають, що найбільшу відповідальність за своєчасну вакцинацію населення несе міністр охорони здоров’я

  Чверть українців оцінюють процес вакцинації від COVID-19 в країні як жахливий, свідчать результати опитування, проведеного 18-19 березня соціологічною групою "Рейтинг".

  "Хоча оцінка ефективності вакцинації в світі оптимістична, ставлення до вакцинації в Україні дуже скептичне. Середня оцінка процесу вакцинації в Україні – 2,3 за п'ятибальною системою. Чверть респондентів оцінили процес вакцинації від коронавірусу в країні як жахливий, третина – як поганий і ще третина – як середній. Менш ніж 10% оцінюють процес вакцинації добре або відмінно", – йдеться в дослідженні.

  Також 46% українців вважають, що найбільшу відповідальність за своєчасну вакцинацію населення несе міністр охорони здоров’я, 16% – президент, 15% – головний санітарний лікар, 11% – Верховна Рада, 4% – прем’єр-міністр. 

  Зазначається, що для майже 40% інформації про вакцинацію скоріше недостатньо. Більш обізнаними про перебіг вакцинації вважають себе старші опитані, а також ті, хто краще його оцінює, але й серед них кожному шостому не вистачає інформації про хід вакцинації.

  "44% взагалі не знають, яким чином можна записатися в чергу на вакцинацію від коронавірусу, 32% – щось чули про це, 24% – добре обізнані. Найменше обізнані жителі сходу та півдня. Серед охочих зробити щеплення вакциною CoviShield третина не знають, як це зробити", – наголошують соціологи.

  Чверть опитаних вважають, що краще перехворіти, ніж вакцинуватися, більш ніж 60% – мають протилежну думку щодо останньої тези. Загалом ці твердження більше підтримують критики вакцинації, а також ті, хто не боїться захворіти на COVID-19. Молодь і люди середнього віку (до 50 років) частіше погоджуються з думкою про існування кращих методів підвищення імунітету, ніж вакцина. Близько третини опитаних до 40 років, а також тих, хто перехворів на коронавірусну хворобу, більше погоджуються з тим, що краще перехворіти, ніж вакцинуватися.

  В опитуванні взяли участь 1500 жителів України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження – не більш ніж 2,5%.

  Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що темпи вакцинації від коронавірусу в Україні відстають від графіку.  Попередній матеріал
  Акція під Офісом президента: обрання запобіжного заходу Роману Ратушному перенесли
  Наступний матеріал
  Президент Зеленський несе персональну відповідальність за зрив вакцинації – заява "ЄС"
  Loading...

  Чи можна ПВК "Семенченко" перебити держзраду з ПВК "Вагнера"? – "Час Ч"

  Степанов оцінив темпи вакцинації від COVID-19 в Україні

  Теледітище Зеленського висміює вакцинацію на фоні збільшення захворюваності на COVID-19 – відео

  Скандал через російську вакцину "Супутник V" у Словаччині: ще двоє міністрів пішли у відставку

  Не пов'язана зі щепленням: Степанов прокоментував смерть військової на Одещині

  Що відомо про смерть військовослужбовиці після вакцинації на Одещині – сюжет