Словаччина
Словаччина Shutterstock

Скандал через російську вакцину "Супутник V" у Словаччині: ще двоє міністрів пішли у відставку

  Читайте по-русски
  Через скандал із посад уже пішли віцепрем'єр, міністр економіки та міністр охорони здоров'я Словаччини

  Посилення політичної кризи у Словаччині. Ще двоє міністрів пішли у відставку через купівлю російської вакцини "Супутник V". Від мандатів відмовилися міністри закордонних справ та освіти, передає "5 канал".

  До того свої крісла залишили міністри юстиції, праці, економіки та охорони здоров'я. Розбрат серед урядовців спричинили дії прем'єра та глави МОЗ, які належать до керівної партії у владній коаліції. Вони таємно домовилися з РФ про постачання вакцини "Супутник V", що не дозволена в Євросоюзі.

  Інші члени коаліції про це дізналися постфактум, коли 1 березня 200 тисяч доз російського препарату прибули до Словаччини. Такий крок їх обурив, вакцину вважають інструментом гібридної війни Федерації. Кілька політсил пригрозили вийти з коаліції, якщо глава уряду Ігор Матович не піде у відставку. Скласти мандат прем'єра закликала і президентка Словаччини. Матовичу дали час до середи 24 березня, інакше країну чекатимуть дострокові вибори. Прем'єр заявив, що готовий звільнитися, але хоче обійняти іншу посаду в уряді. Коаліція на таку вимогу не пристала.

  Нагадаємо, віцепрем'єр і міністр економіки Словаччини Ріхард Сулик подав у відставку на тлі урядової кризи, що виникла після закупівель російської "вакцини" "Супутник V".

  Попередній матеріал
  Не пов'язана зі щепленням: Степанов прокоментував смерть військової на Одещині
  Наступний матеріал
  День Волі: Тихановська закликала до нових протестів у Білорусі
  Loading...

  Індія затримує поставки вакцини на експорт через сплеск захворюваності у країні

  "Зрив вакцинації – це провал влади, а не опозиції": Сюмар пояснила, чому Україна стає непривабливою і токсичною "провінцією", як при Януковичі

  Правда про AstraZeneca: чи безпечна вакцина і чи справді вона викликає тромбоз

  Смерть військовослужбовиці на Одещині: у МОЗ оприлюднили висновки судмедексперта про причини трагедії

  "У всіх країнах є така норма": Арахамія пояснив особливі вимоги постачальника вакцини Pfizer

  У МОЗ прокоментували смерть військової після вакцинації