Конгрес США
Конгрес США bbc.com

Сенат США схвалив нову військову допомогу Україні: стали відомі деталі законопроекту

Відомо, що допомога США буде надаватись за умови прогресу в ключових реформах оборонного сектору України

18 вересня 2017 року сенат США підтримав ключові елементи поправки до закону про Національний оборонний бюджет США (NDAA) на 2018 фіскальний рік, що збільшують допомогу в сфері безпеки для України. Так, законопроект передбачає надання $500 млн допомоги в сфері безпеки, включаючи летальне та нелетальне устаткування, навчання та технічну допомогу. Про це повідомляє "Голос Америки".

Це вперше, коли законопроект дозволяє надавати допомогу для посилення військово-морської спроможності України, яка значно погіршилась після захоплення Криму Росією, заявив один зі співавторів поправки, сенатор-республіканець Роб Портман, який також є членом Комітету з міжнародних відносин Сенату США та співзасновником групи підтримки України в Сенаті. При цьому відомо, що допомога США буде надаватись за умови прогресу в ключових реформах оборонного сектору України, включаючи запровадження цивільного контролю за військовими, співпрацю та координацію з парламентським наглядом за військовими, покращення системи забезпечення та управління запасами та безпеки чутливих іноземних технологій, – йдеться у коментарі до законопроекту від сенатора Портмана.

Так, він розкрив деталі поправки до законопроекту:

  • Кошти передбачено на два роки, щоб у міністерства оборони США та Державного департаменту був час на їх виділення та освоєння.
  • Детально описані умови надання допомоги та методології для засвідчення прогресу України в інституційних оборонних реформах. Ключові цілі включатимуть покращення забезпечення, управління запасами, покращення безпеки приватної чи закордонної оборонної технологій.
  • Полегшуються можливості використовувати допомогу США для покриття медичних та інших витрат, пов'язаних з турботою про українських службовців, медичного навчання та підтримки українців.
  • Описані умови додавання повітряних та берегових оборонних радарів, мінних та протимінних можливостей, прибережних та берегових можливостей. Ці доповнення відповідають найбільш нагальним потребам українських військових у протитанковій зброї, захищеному зв’язку та контрартилерійських радарах.

Як інформував 5.UA, в серпні американські ЗМІ повідомили, що Пентагон хоче передати Україні сучасні ПТРК Javelin. Згодом стало відомо, що США відправлять в Україну партію новеньких армійських Humvee.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як виглядає імітаційне обладнання від НАТО на мільйони – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підвищення тарифу на вантажні залізничні перевезення є передчасним і економічно необґрунтованим – ACC
Наступний матеріал
Пожежа у "Вікторії": Одеська ОДА ініціює нагородження двох підлітків, які врятували понад 20 дітей
Loading...

Сенат США схвалив $500 млн допомоги Україні та санкціонував летальну зброю

Який крок можуть розцінити як повагу США до "червоної лінії", проведеної Кремлем – експерт

Радбез ООН обговорить боротьбу зі зброєю масового знищення

США відправить в Україну партію новеньких армійських Humvee

До чого ведуть погрози Путіна – військовий експерт

Тимчук розвіяв головні міфи щодо надання Україні американських ПТРК Javelin