Напіввагони УЗ
Напіввагони УЗ http://retus.com.ua

Підвищення тарифу на вантажні залізничні перевезення є передчасним і економічно необґрунтованим – ACC

  Американська торговельна палата в Україні просить Кабмін не підтримувати підвищення залізничних тарифів

  Рада директорів Американської торговельної палати в Україні звернулася до міністра інфраструктури Володимира Омеляна з проханням не підтримувати підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, адже таке підвищення є "передчасним і економічно необґрунтованим". Про це йдеться в матеріалі UAprom.info.

  Відповідний лист надіслав Омеляну, першому віце-прем'єр-міністру України – міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву, міністру фінансів Олександру Данилюку, голові Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіній та в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євгену Кравцову від імені ради директорів Палати президент Палати Андрій Гундер.

  Він нагадав, що, на думку експертів компаній-членів Палати, "Укрзалізниця" не надала економічно обґрунтованої відповіді щодо підстав підвищення тарифів на вантажні перевезення, "що викликає питання щодо прозорості та відкритості цього процесу".

  "Експерти компаній-членів Палати розглянули проект фінансового плану ПАТ "УЗ", який оприлюднений на офіційному сайті УЗ, і хотіли б відзначити, що даний проект несе в собі ряд потенційних ризиків для підприємств промисловості і агропромислового комплексу в розрізі підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення", – йдеться в листі. Автори додають: "На думку експертів компаній-членів Палати і виходячи із запланованих фінансових показників консолідованого фінансового плану, УЗ має ресурс і можливість не здійснювати індексацію тарифу в 2017 році. Це підтверджується також наказом Міністерства інфраструктури України №782 від 8 жовтня 2013 року "Про затвердження Порядку перегляду тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом", який регламентує підстави і механізм перегляду тарифів".

  Крім того, перед будь-яким підвищенням залізничних тарифів експерти компаній-членів Палати вважають за необхідне показати результати від минулого підвищення. Зокрема, у випадку ситуації з розподілом вагонів, з їх обігом, швидкістю доставки та збереженням вантажу. Наступним кроком має стати розробка чіткого плану щодо подальшого поліпшення ситуації з відновленням / ремонтом вагонного та локомотивного парку УЗ, швидкістю відправок вантажів залізничним транспортом, наявністю палива, інвестиціями в оновлення рухомого складу "Укрзалізниці" та чіткими термінами і метриками.

  "Виходячи з вищесказаного, експерти компаній-членів Палати звертаються до вас, шановний Володимире Володимировичу (Омелян – 5.UA), з проханням не підтримувати підвищення тарифу на вантажні залізничні перевезення, позаяк таке підвищення є передчасним і економічно необґрунтованим і відповідно – доопрацювати проект консолідованого фінансового плану УЗ на 2017 рік. Водночас експерти компаній-членів Палати готові продовжити діалог з представниками Міністерства інфраструктури та УЗ із напрацювання консолідованого механізму довгострокового регулювання тарифів на вантажні залізничні перевезення", – резюмується у зверненні.

  Попередній матеріал
  "Нельотна хроніка": Тимчук назвав три "прикрі" інциденти на навчаннях "Захід-2017"
  Наступний матеріал
  Сенат США схвалив нову військову допомогу Україні: стали відомі деталі законопроекту
  Теги:
  Loading...