5 канал

"Незабутній день", летальна зброя і миротворча місія: про що домовилися Меттіс та Порошенко

Глава Пентагону зазначив, що "відчув свіжий подих свободи та незалежності"

Сполучені Штати розглядають питання про надання Україні летального озброєння. Про це заявив чільник Пентагону Джеймс Меттіс під час спільної прес-конференції з Президентом України Петром Порошенком. Заяви високопосадовців слухала кореспондентка "5 каналу" Наталія Жижко.

Якоїсь великої конкретики стосовно питання надання летальної зброї України не пролунало. Втім, як зазначив Порошенко – він задоволений прогресом в обговоренні цього питання. Варто відзначити, що це перший візит керівника оборонного відомства США в Україну за останні 10 років. Сьогодні Джеймс Меттіс вже встиг відвідати парад на честь Дня Незалежності України – стояв поряд з чільниками міністерств оборони інших країн-членів НАТО.

Промову на брифінгу для журналістів Меттіс почав з того, що запевнив – це незабутій для нього день, який закарбується у пам'яті на все життя. Мовляв, відчув свіжий подих свободи та незалежності. Запевнив – Америка ніколи не визнає анексії Криму та порушення територіальної цілісності України, і нагадав, що Росія порушила усі взяті на себе раніше домовленості.

Глава Міноборони США відзначив, що один із шляхів тиску на РФ – це надання військово-технічної допомоги України та реформування її військової галузі. Щодо постачання Україні летального озброєння Меттіс заявив: "Ми затвердили постачання техніки на $175 млн, зокрема спеціальне обладнання, яке надаватиме ще більшу обороноздатність Україні. Ми справді надаємо вам дуже міцну підтримку. Якщо ми говоримо про летальне озброєння – це питання розглядається. Я повернуся додому і, з огляду на те, що я побачив і про що дізнався, я інформуватиму керівництво щодо рекомендованих дій."

Президент у свою чергу зазначив, що "обговорення цих питань (постачання летальної зброї – 5.UA) до ухвалення остаточного рішення потребує тиші".

Петро Порошенко, у свою чергу, відмітив, що під час переговорів значна увага була приділена запровадженню миротворчої місії ООН на Донбасі: "Ми з паном міністром обмінялися думками щодо посилення міжнародної присутності на Донбасі. Мова йде про можливе розгортання миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй з мандатом Ради безпеки ООН в окупованих районах Донецької та Луганської областей".

Дивіться також фотогалерея:

"Обличчя Незалежності": як Хрещатиком усі роди військ ЗСУ та країн світу крокували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Кривавий чобіт" НАТО танцює в центрі Києва - відео
Наступний матеріал
На Грушевського в Києві вибух: є постраждалі
Loading...