5 канал

До чого ведуть погрози Путіна – військовий експерт

За словами військового експерта Ігоря Романенка, заяви Путіна є тиском, аби надання США летальної зброї Україні не відбулось

Військовий експерт, колишній заступник начальника Генштабу Ігор Романенко у розмові із журналістам 5.UA прокоментував заяву президента Росії Володимира Путіна щодо надання США летальної зброї Україні. Так, за словами Ігоря Романенка, позиція Путіна є тиском для того, аби надання летальнозброї не відбулось.

"По-перше, треба знати цього воєнно-політичного лідера, який фактично признає силу, до всього іншого він відноситься зверхньо і ми неодноразово в цьому переконувалися… І тому заява зрозуміла.  Якщо це відбудеться, то яким чином себе будуть поводити так звані республіки – він дасть команду і вони будуть здійснювати організацію бойових дій на можливих інших ділянках. Ця позиція Путіна, це його тиск для того, щоб цього не відбулося", – зазначив експерт.

Ігор Романенко наголосив, що позиція України в цій ситуації повинна проявлятися в інформуванні своїх союзників.

Де будуть тиснути, треба йти на те, щоб відстоювати там, застосовуючи з боку України сили і дати йому зрозуміти, що підходи, які відбувалися в 2014, частково і в 2015 роках зараз уже не пройдуть. І безумовно підтверджувати, що уся зброя нам потрібна.

"Позиція України, на мій погляд, повинна проявлятися в тому, що потрібно інформувати своїх союзників, треба чітко показувати в першу чергу  показувати Путіну, що такими провокаціями, таким тиском він нічого не досягне і, що ми будемо готуватися до цього. Можливо він натякає на те, що вони зайдуть з півночі, в Білорусії, наприклад залишать війська і будуть там, там немає ЛНР та ДНР, можливо вони з Білорусією зроблять щось, чи з Придністров’я, наприклад, щось накрутять, але це вже інша справа напрями. Але, де будуть тиснути, треба йти на те, щоб відстоювати там, застосовуючи з боку України сили і дати йому зрозуміти, що підходи, які відбувалися в 2014, частково і в 2015 роках зараз уже не пройдуть. І безумовно підтверджувати, що уся зброя нам потрібна. У нас частково є своя зброя такого типу. Мається на увазі такі як протитанкова зброя Javelin з більшою дальністю. Але поки що не вистачає кількості, ну і по Javelin  це зброя – "пустив і забув", іншої якості і вона нам теж потрібна.

Тому, на мій погляд, треба займати таку позицію, інформувати своїх союзників, і американців, і інших про те, що ми готові до такого повороту дій і будемо відстоювати. І, якщо він десь наважиться, чи його сателіти, які очолюють формування регулярне, офіцерський склад, навіть ті ж добровольці звільнені, набрані, все одно це росіяни професійно підготовлені  очолюють та керують усіма цими формуваннями. Тому треба показати, що це не пройде. І коли він буде мати такий підхід, то я думаю, що все буде поступово ставати на свої місця", -наголосив військовий експерт Ігор Роменко.

Безумовно він бачить, що останні санкції, які від американців пішли – це вже досить серйозно.

 За словами Ігоря Романенка, в світі Путін нікому нічого не може запропонувати, окрім тиску.

"Безумовно він бачить, що останні санкції, які від американців пішли – це вже досить серйозно. Крім того, він бачить ті підходи пов’язані з летальною зброєю, які навіть "сильні" американці не приймають рішень протягом трьох років, і Обама до цього, ну і Трамп. Структури, які навколо, оточення, команда Трампа підтвердили. І Пентагон і Конгрес і Держдепартамент, документи на рішення знаходяться у Трампа в Адміністрації, але рішення він не приймає. Мабуть, чекає на час, коли можна буде це зробити, а може і не зробити. І щоб цього не відбулося не зважаючи на силу, яку собою являє Америка, Путін хоче цьому запобігати. Знову ж таки в світі він нікому нічого не може запропонувати – тільки тиски. В даному випадку військовий тиск", – підсумував військовий експерт.

Нагадаємо, сьогодні, 5 вересня 2017 року, Путін заявив, що у разі поставки США зброї в Україну, російські бойовики, які контролюють Донбас, можуть направити свою зброю "в інші зони конфлікту".

Попередній матеріал
У МінТОТ розповіли, яким терміном замінять "АТО" в законі про реінтеграцію ОРДЛО
Наступний матеріал
Як раптова зміна позиції Кремля щодо миротоворців на Донбасі вплине на закон про реінтеграцію ОРДЛО - "Час. Підсумки дня"

Політолог: "В американській політиці наразі голова не знає, що роблять її ноги"

Спецпредставник США: питання летальної зброї розглядає адміністрація, рішення – за Трампом

"Незабутній день", летальна зброя і миротворча місія: про що домовилися Меттіс та Порошенко