Росія – США
Росія – США фото Цензор.НЕТ

Який крок можуть розцінити як повагу США до "червоної лінії", проведеної Кремлем – експерт

Йдеться про надання Україні оборонного озброєння та обсягів такої допомоги. Зокрема – потужних ПТРК Javelin

Пакет військової допомоги США Україні необов'язково передбачає надання ПТРК Javelin, і при цьому він продемонструє, що Америка дійсно підтримує Київ. Про це заявила старший радник та директор програми Росії та Євразії у "Центрі стратегічних та міжнародних досліджень" (CSIS) Оля Олікер, передає "Голос Америки".

На думку експерта, в разі ненадання Україні власне летального оборонного озброєння США покажуть, що можуть поважати "червоні лінії", проведені Москвою.

"Розумна політика США полягала би в наданні значного оборонного пакету (радари, прилади радіокомунікації, броньовані автомобілі), але без Javelin. Це стало би сигналом підтримки для України, надало би речі, які реально потрібні військовим і можуть бути ними використані. Це також надіслало би наступний сигнал Росії: ми можемо з повагою ставитись до проведеної вами "червоної лінії", бо ми не хочемо створювати небезпеку для України (або воювати за неї), але ми підтримуємо Київ", – каже експерт.

Олікер додає: "Проблема тут буде у наступному: як оперативно переправити до Києва багато вантажу (це завжди складно); переконатись, що техніка здатна взаємодіяти з тою, яку вже використовують ЗСУ (у випадку радіо); пересвідчитись, що Київ все це реально передасть військам".

Нагадаємо, у серпні американські ЗМІ повідомили, що Пентагон хоче передати Україні сучасні ПТРК Javelin. Згодом військовий експерт Дмитро Тимчук розвіяв головні міфи щодо надання Україні американських ПТРК Javelin. 

Довідка: Javelin – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Така зброя призначена для ураження бронетехніки та цілей, що летять на низькій висоті за малої швидкості (вертольоти; безпілотники; гвинтомоторні літаки, що заходять на посадку). Це перший серійний ПТРК третього покоління.  

Як інформував 5.UA, США відправить в Україну партію новеньких армійських Humvee.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як виглядає імітаційне обладнання від НАТО на мільйони – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Гостра заява": США готові знищити КНДР за "нерозважливу поведінку"
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA результати дослідження корумпованості України і засідання Вищої ради правосуддя