рада єс
5.ua

Рада ЄС схвалила реформування шенгенської візи: що зміниться

  В оновленому положенні буде проведена модернізація візової політики ЄС, що своєю чергою дозволить підвищити безпеку і розширити наявні інструменти для вирішення проблем міграції

  Посли ЄС схвалили від імені Ради Євросоюзу мандат на переговори з Європарламентом про внесення змін до візового кодексу. Про це повідомляє "Ліга.Бізнес".

  Далі ці зміни повинен розглянути Європарламент разом із Радою ЄС.

  "Ефективне управління містить у собі забезпечення того, щоб держави які входять в ЄС, могли вислати (з шенгенської зони – Ред.) тих, хто не має права на перебування (в її межах – Ред.). Нові правила оформлення віз нам дадуть ще один інструмент для реагування на дії тих третіх країн, які не хочуть повертати своїх власних громадян ", − зазначили в Раді.

  Зазначається, що в оновленому положенні буде проведена модернізація візової політики ЄС, що своєю чергою дозволить підвищити безпеку і розширити наявні інструменти для вирішення проблем міграції, а також забезпечить більш швидку і чітку реалізацію процедури з видачі віз мандрівникам, які пересуваються в межах шенгенської зони законно ".

  Нова реформа передбачає:

  • заявки на отримання віз можна буде подавати "до шести місяців і не пізніше, ніж за 15 днів до поїздки";
  • можливість заповнення і підписання форми заявки в електронному вигляді;
  • "більш чітке визначення, яке держава-член ЄС компетентно розглядати заявку в разі, якщо заявник планує відвідати кілька європейських держав";
  • "введення гармонізованого підходу до видачі багаторазових віз регулярним мандрівникам з позитивною історією візи, а також поступове для них збільшення періоду перебування – від одного до п'яти років".

  Метою такої реформи є "поліпшення співпраці країн ЄС із третіми державами".

  "Вона введе новий механізм використання візової політики як важеля для реадмісію, який використовуватиметься, коли третя країна не співпрацюватиме з державами-членами ЄС щодо реадмісії нелегальних мігрантів", – пояснили в Раді Євросоюзу.

  Як повідомляв 5.UA, організація за свободу пересування між країнами Британської співдружності домагається запровадження взаємного безвізу для громадян Великобританії, Канади, Нової Зеландії та Австралії. 

  Попередній матеріал
  Реакція ООН та Євросоюзу на рішення США покинути Раду з прав людини: "шкодить ролі США, як захисника демократії"
  Наступний матеріал
  Нові обов’язки: Президент призначив послів у Вірменію та Перу

  Рада ЄС продовжила санкції проти Росії ще на рік

  "Він виступив проти Путіна": Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою звільнити Сенцова

  Європарламент закликав РФ негайно звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів – резолюція

  У Європарламенті закликали світових лідерів утриматися від поїздки на ЧС-2018 у Росії

  Суворі обмеження свободи ЗМІ, ув'язнення журналістів та політичних опонентів: ЧС з футболу в Росії пройде на тлі порушень прав людини

  Мільярд для України: Європарламент проголосував "за"